Kiraya Son Konut Kredisi

Kira öder gibi ev sahibi olmak ister misiniz? Eğer cevabınız evetse Şekerbank düzenlediği kiraya son konut kredisi ile hayalinizdeki evin sahibi olabilirsiniz.

Bankanın kampanya sloganı, Türkiye’nin en uzun vadeli konut kredisi olarak seçilmiş. Vade ve taksit seçeneklerine bakıldığında 30 yıla varan vade seçenekleriyle gerçekten çok uzun soluklu vade sunduğu açıkça görülüyor. Bankadan isteyen müşteriler konut kredisini 12 ay vade ve 360 ay yani 30 yıl vade arasında taksitleri ödemeyi özgürce seçebilecekler. Şekerbank kiraya son konut kredisi tutarı minimim 10 bin TL’den başlayıp maksimum 900 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Bu kredi için bankanın faiz oranları ise vadeye bakılmaksızın sabit olarak yüzde 1,19 olarak belirlenmiş. Yani ister 1 yıl isterseniz 30 yıl vadeli konut kredisinden faydalının hiç fark etmez, kredi faiz oranı yüzde 1,19 olacak.

Konut kredisi veren bankalar arasında şimdiye kadar görülen en esnek ve en uygun krediyi Şekerbank’ın kiraya son konut kredisi ile sivrildiği görülüyor. TOKİ projelerine benzer bir olanak sağlayan Şekerbank ev almak isteyen vatandaşlar için gerçekten biçilmiş kaftan fırsatı sunuyor. Bildiğiniz gibi TOKİ konutlarında ev almak için kuralara katılmanız gerekiyor ve eğer şanslıysanız kura sonuçlarınızda küçük bir ihtimal yüzdesi ile çıkar. Şekerbank kiraya son kredi kampanyası ise uygun şartları taşıyan her vatandaş başvurabilir ve banka tarafından onaylandığı takdirde her vatandaş yararlanabilir.

Şekerbank Kiraya Son Konut Kredisi Ödeme Planı

Bankadan örneğin 100 bin TL tutarında konut kredisi almanız halinde 15 yıl ödeme planını seçmeniz halinde; ilk 24 ay, her ay 1207 TL öder, 2. Yıl sonunda artık her yıl toplam 28.970 TL yani aylık 2416 TL ödemeye başlarsınız ve 15. Yıl sonunda artık kredi borcunuzu bitirmiş olur ve artık hayalinizdeki evin sahibi olabilirsiniz.

15 yıl sonunda bankaya ödeyeceğiniz miktar toplam 434 bin TL tutarında olacak. Başta bakınca ödeyeceğiniz miktar fazla gibi görünebilir ancak 15 sene kiraya vereceğiniz para boşuna gideceğine ev sahibi olmanız için bu miktarlarda para vermeniz daha makul bir seçim oacaktır.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir