Kırsal Kalkınma Kredisi Nasıl Alınır?

Bildiğiniz üzere ülkemiz hayvancılık için elverişli bir ülke olmakla beraber, çoğu yerleşim alanlarının tek geçim kaynağı hayvancılıktır. Bunda, yeryüzü şekilleri ve iklimin hayvancılığa elverişli olmasının yanı sıra, yerleşik yapının da etkisi vardır. Hal böyle olunca hayvancılık yapan ya da hayvancılığa başlayacak olanların önüne çıkan tek bir engel vardır. O da maddiyat problemidir. Ancak, bankaların son dönemlerde gündemini fazlasıyla meşgul eden kırsal kalkınma nedir, öncelikle onu inceleyelim;

Kırsal kalkınma; tarım destekli projelerin desteklenmesi, kırsal alanların geliştirilmesi amacı ile yapılan projelerdir. Kırsal kalkınmayı desteklemek amacı ile devlet birçok teşvik veya kredi imkânı sağlamaktadır. Bunların başlıcaları ise bankaların vermiş olduğu desteklerdir. Kırsal kalkınma kredisi veren bankalar arasından en çok tercih edilen kredileri nasıl alınır sizler için araştırdık;

Denizbank Kalkınma Kredisi Nasıl Alınır?

Denizbank’ ın tarım projelerini desteklemek amacı ile yapmış olduğu kredi kampanyasında tarım ve hayvancılığın arttırılması amaçlanmıştır. Krediye başvuru için gerekli koşul; Tarıma Dayalı olarak projenin yarısının hibe olarak devlet tarafından desteklenmesi halinde, proje tutarının % 75’ ine kadar olan kısmı için Denizbank’ tan kredi desteği sağlanmasıdır. Kredinin başvurusunu Denizbank’ ın resmi web sitesi üzerinden yapabilirsiniz, kredinin koşulları ile ilgili banka size geri dönüş yapacaktır.

Şekerbank Kalkınma Kredisi Nasıl Alınır?

Kırsal Kalkınmayı destekleyen bankalardan bir diğeri de Şekerbank’ tır. Şekerbank kredi başvurusunu yapabilmeniz için; projenizin iş planı ve fizibilite raporu ile birlikte şubeye gitmeniz gerekmektedir. Tarım projeniz ile birlikte alacağınız hibe tutarından kalan kısım için kredi kullanmak istemeniz halinde Şekerbank kırsal kalkınma kredisini kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kırsal Kalkınma Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası da, yapmış olduğu üretim alanı ve proje kapsamı uygun olan projeler için düşük faiz oranları ile sizlere kredi imkânı sunmaktadır. Düşük faiz oranı ile kredi imkânından faydalanabilmek ve şartlar ile ilgili görüşebilmek için en yakın Ziraat Bankası’ na gitmeniz yeterli olacaktır.

Halkbank Tarım Destek Kredisi Paketi Nasıl Alınır?

Halkbankası’ nın tarım destek kredisi kampanyası dâhilinde sunmuş olduğu avantajlardan faydalanabilmeniz için bankanın resmi web sitesi üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz, banka size koşullar ile ilgili bilgilendirmek amacı ile geri dönüş sağlayacaktır. Tarımsal kalkınma için hibe almaya hak kazanmış firmalar verilen destek kredisinde, projenin yatırım tutarının en fazla % 75’ ine kadar kredi kullandırılmakta olup, en fazla iki yıl anapara ödemesiz olarak faydalanabilirsiniz. Kredinizin geri ödemesi için 3 ve 6 aylık ödeme periyotları arasından seçim yapabileceğiniz gibi, 7 yıla varan vade avantajından da yararlanabilirsiniz.

2017 yılı için en çok tercih edilen bankalar tarafından sağlanan kredi imkanlarını paylaştık. Ancak, kırsal kalkınma kredileri için bankalar faiz oranlarını resmi web sitelerinde belirtmemekle birlikte, şubeden yüz yüze yapılacak görüşme esnasında şartlar hakkında görüşülecektir.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir