Konut Banka Kredi Hesaplama

Konut Banka Kredi Hesaplama seçenekleri farklı yollarla yapılabilmektedir. Konut Kredisi almak isteyen kişilerin ön araştırma yapmak amacıyla İnternet üzerinden bankaların resmi internet sayfalarından hesaplama araçlarından faydalanabilmektedir. Konut kredilerinde hesaplanmış olan tutar müşterileri aldatmamalıdır. Kredi kullanırken hangi masrafların kesileceği, gizli masraf tutarlarının ne olacağı müşterilerin başvuru esnasında öğrenecekleri tutarları bilmesi gerekmektedir.

Konut Kredisi Almak İçin Bilinmesi Gerekenler Nelerdir ?

Konut Banka Kredisi Faiz oranları bankalar arasında değişiklik göstermektedir. İnternet üzerinden bulunan bir çok siteden konut kredisi faizleri anında öğrenilebilmekte ve faiz oranları bu hizmeti veren internet sitelerine anında yansımaktadır. Hangi banka hangi faiz oranlarında olduğu mutlaka araştırılmalıdır.

Faiz oranları yüksek bankaların vereceği kredi ödeme konusunda sıkıntı yaşatacağı için en ekonomik ve en güvenilir bankalar tercih edilmelidir. Konut kredisi için alınacak konuta ipotek konma sureti ile bankalar konut kredisi vermektedir. Konut üzerine konulan ipotek ancak borca ayrılan süre bittikten sonra ya da borcun erken kapatılması durumunda kaldırılmaktadır. İpotekli konut hiç bir şekilde satılamaz. İpotekli konutu satmak isteyen kişilerin borcun tamamını kapatmaları gerekmektedir.

Kredi kullanmak isteyenler faiz oranlarını ve bankaların uygulayacağı masraf oranlarına göre uygun olan bankaları kullanmalıdır. Konut kredileri için gelir belgesinin ödenecek borcun aylık tutarının altında kalınması durumunda eşten de gelir belgesi istenecektir. Tek geliriniz var ve ödenecek kredi gelirinizi aşıyorsa kredi alınmasında sıkıntı yaşanabilmektedir. Konut Banka Kredi Hesaplama ile Konut kredilerinde alınacak konutun eksper değerinin % 25’inin müşterinin ödeyebilmesi gerekir. Bankalar ancak konutun değerinin % 75’ine kredi verme olanağına sahiptir. Konut Kredisini maaş alınan bankadan alınmak istenmesi durumunda bankanın olumlu yanıt vermesi daha kolay olacaktır. Konut kredisi alabilme şartlarında bulunan sigortalılık süresinin 6 aydan az olmaması gerekmektedir.

Konut Kredisi Kullanmak İçin Vade Seçenekleri Nedir ?

Konut kredisi çıkabilmesi için bankaların ilk baktığı kredi notunun yüksek oluşudur. Riskli olan gruba kredi vermeyi bankalar kabul etmemektedir. Konut Banka Kredi Hesaplama ile Kredi notu düşük olan kişilerin konut kredisine başvurmadan önce bu notu düzeltmeleri gerekmektedir. Konut kredisinde başvuruda dikkat edilecek bir diğer konu ise ödeme geçmişlerinin düzgün olmasıdır.

Kredi kartı ödemelerinde en az asgari tutarlar düzenli olarak yatırılmalı ve bankalara olan aylık taksitli ödemelerde sıkıntı yaşanmamış olması gerekir. Konut alabilmek için çekilecek kredinin en fazla ne kadar olacağı bankalar arasında değişiklik göstermektedir. Türkiye’de bulunan bankalarda konut kredisi vadesinde en az 3 ay süre ile kredi kullanılabilmekteyken, en çok 300 aya kadar vade imkanları ile bankalardan kredi alınabilmektedir. Konut kredisi için alınacak binanın yaşı da kredi çıkıp çıkmayacağı anlamını taşımaktadır. Bazı bankalar ise 25-30 yaşında olan konutlara kredi vermeyi uygun görmemektedir.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir