Kosgeb Kobi Destek Kredilerinde Güncel Kampanyalar

Kosgeb Nedir Ne İşe Yarar ?

Toplumda, eğitimini almış olan bireylerin kendilerine özel olarak açmak istedikleri mekan ve ya şirketlerden, küçük çaplıda sermaye oluşturmasına KOSGEB dahil olmaktadır. KOSGEB, genel olarak çok fazla büyük olmayan mekanların gelir kaynağını fazlalaştırmak amacı ile bilinen bir kurumdur. Bu şekilde, KOSGEB üzerinden yol haritası oluşturarak ve de kosgeb kobi kredisi desteği alınarak, kendi gelirini düzene sokan kurum ve ya kişiler bulunmaya devam etmektedir. Özellikle, KOSGEB üzerinden ilerleyen ev hanımları açısından oldukça fazla avantajlar sağlanılmaya devam edilmektedir. KOSGEB temel amaçları arasında, yeni girişimcilerini gelecek planlamasında daha güçlü bir hale getirmek amacı ile faaliyet gösteren bir kurumdur.

Kobi Nedir Ne İşe Yarar ?

Genel olarak, KOSGEB ile aynı oranda faaliyet göstermese de tek düze olarak gerçekleşen küçük işletmelere KOBİ denmektedir. KOBİ işletmelerinden en az 50, en fazla ise 250 çalışan bulundurulması yapılmaktadır. Ayrıca, bazı bankalar tarafınca KOSGEB ve kobi kredileri bir arada birleştirilerek, avantajlı fırsatlara yer verilme imkanı müşterileri için sağlanmaktadır.

Kosgeb Kobi Destek Kredilerinin Beraberinde Gelen Avantajlar Nelerdir ?

Türkiye genelinde faaliyet gösteren, küçük ve orta sermayeli şirketler ve de işletmeler bulunmaktadır. Çalışma performansları doğrultusunda, gelir kaynağını daha fazla arttırmak adına belli başlı imkanlardan faydalanmak, her zaman için sağlıklı olmaya devam etmektedir. Bu nedenle, geleceğe yönelik yatırım yapılması ve de işletmelerin kendisini olduğundan daha fazla yükseltmesini sağlamak amacı ile, bankalar tarafınca sağlanan kosgeb kobi kredileri avantajlı bir şekilde fayda sağlamaya başlamaktadır. Bu tarz kredilere, başvuru yapılmadan önce bir takım araştırmaların yapılması ve bilinçli hareket edilmesi gerekmektedir. Gerekli bilgilerin alınması, kredi seçeneğini sunan banka yetkilileri dahilince de alınmaya devam etmektedir. KOSGEB ve KOBİ kredilerinde, yeni yıl ile beraber daha fazla seçeneğe yer verilmektedir. Gelen yenilik fırsatları, aşağıdaki gibi yer almaktadır.

  • Kredi seçeneğinden yararlanmak isteyen küçük sermayeli işletmelere, en fazla limit olarak 50.000 TL belirtilmesi yapılmaktadır.
  • Kredi seçeneğinden yararlanmak isteyen küçük sermayeli işletmelere, faiz oranı olarak ekleme gerçekleştirilmeyecektir.
  • Kredi seçeneğinden faydalanmak isteyen küçük sermayeli işletmelere, ilk üç boyunca geri ödemesiz kredi fırsatları sunulmaktadır. Aynı zamanda geriye kalan 36 ay taksitlendirilmesi eşit olarak devam etmeye başlamaktadır.

Bağlantı Yeni yıl ile birlikte yer alan, yeni kampanyaların düzenlemesinde yukarıdaki örneklerden bazıları verilmektedir. Ancak, KOSGEB ve KOBİ dahilince alınmak istenen kredi seçenekleri hakkında, daha fazla bilgilere yer verilmesi adına banka yetkilileri tarafında, ayrıntılı bilgi alımları da gerçekleşmektedir. Kosgeb Kobi destek kredileri Türkiye’de kobiler tarafından oldukça fazla kullanılmakta olup güncel kampanyalardan faydalanan kobiler işletmeleri için çok uygun kredileri sağlamakta sıkıntı yaşamamaktadırlar.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir