Kredi Çekmek İçin Sigortalı Çalışan Olmak Zorunlu mu?

Herkes tarafından çokça merak edilen bu güzel soruya açıklama getirmek adına yazdığım bu yazımda, sizi aklınızda oluşan tüm soru işaretlerinden kurtaracağım. Daha önceki yazılarımda da hayat sigortasından bahsetmiştim. Ama tekrardan hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Hayat sigortanız olmadan kredi çekebiliyor musunuz? Sigortanızın olması kesinlikle zorunlu mu? Bunların yanıtını en açıklayıcı şekilde derledim. Yazımın devamında bulabilirsiniz.

Hayat Sigortası Nedir? Sigortalı olmak zorunda mıyım?

Bu sigortayı yaptırma gibi bir zorunluluğunuz asla yoktur. Ancak neden yapmanız önerildiğini, kısa ve öz maddelerle anlatacağım. Ayrıca sigortanız yoksa da kredi çekme hakkına sahipsiniz tabi ki bazı şartlar ile birlikte.

  • Hayat sigortasını yaptırmanız durumunda aniden yaşadığınız herhangi bir sağlık sorununda bu kredi hemen devreye girmektedir. Vefat durumu söz konusu olduğunda da aynı şekilde hemen devreye girerek, arkanızda bırakmış olduğunuz borçlarınız varsa, hayat sigortanız sayesinde hepsi tek tek kapanmaktadır.

  • Vefat durumu olduktan sonra ailenize bırakacağınız ve tüm maddi açıklarınızın kapanmasını sağlayacak bir sigortadır.
  • Yaptırmanız elbette ki zorunlu değil ancak sağladığı özellikler ve güvenlik sayesinde bu sigortayı yaptırmanızı öneririm.
  • Hayat sigortanız her zaman beklemede olur en ufak sağlık sorununda hemen aktifleşir ve sizi yaşadığınız sorunlardan korur.

  • Bu sigortayı yaptırdıktan sonra eğer istediğiniz şekilde yürümez ise yani memnun kalmazsanız hayat sigortası iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Daha derin detayları merak ediyorsanız en yakın banka şubemize uğramanızı tavsiye ederim.

Sigortasız Kredi Sahibi Olmak İmkânsız Değil!

Her insanın sigortası olmayabiliyor, maddi açıdan çok iyi düzeyde olmayan birçok insanımız var. Sigorta tutarlarını düzenli ödemeyecek bir sürü birey bulunmaktadır. Ancak sigorta olduktan sonra, hastane masrafları devlet tarafından ödendiği için hesabınızdan da sadece çok az miktarlar kesildiği için bu sigorta kesinlikle yaptırılması gereken bir sağlık güvencesidir. Tabi ki sigortasız da kredi çekebilirsiniz. Ama çekmek için aylık gelirinizin ya da bir yerden aldığınız sabit bir maaşınızın olması gerekmektedir. Gelirinizin olmaması durumda kredi almanız çok zor olacaktır. Çünkü banka, kredi başvurusu yaptığınız da gelirinizin olup olmadığını kontrol eder. Borcunuza sadık kalıp kalmayacağınızı araştırır. Bu şartları dikkate aldığınız zaman kredi sahibi olmanız daha kolay olacaktır.

 

 

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir