Kredi Notu Ne Zaman Güncellenir?

Kredi notu ne zaman güncellenir bunun için elbette kredi notunuzda bir değişiklik olsun diye işlem yapmalısınız. Mesela daha önce neden dolayı kredi notunuz düşükse bu işlemlerinizi yapmalısınız. Kredi notunuzun güncelleme durumu tamamen size bağlıdır. Siz ne kadar hızlı olursanız, o kadar kısa zaman içinde hesaplarınızı toparlayabilirsiniz.

Kredi Notları Limitleri Nasıl?

Kredi notları limitleri 0 ile 1900 arasında yer alır. Bu limitler 1900’e yaklaştıkça şansınız artar. Notunuzu mümkün mertebe yüksek tutmalısınız. Zaten 1500 ve üzerinde notu olan kişilerin kredi alımında sorunu olmaz. Bunun altında olanlarda bazen kefil istenebilir. Bu da bankasına göre değişir. Eğer kredi notunuz sıfır ise zaten kredi alma şansınız yoktur. Bu durumda yapmanız gereken şey çok basittir. Bir an evvel limitlerinizi yükseltmelisiniz. Kredi çekmek için size lazım olan notu almak için altı aylık bir ön çalışma yapmanız gerekebilir. Elbette bu işlemlerin hızı size bağlıdır. Bu bakımdan dikkatli olmalı ve kurallara uymalısınız.

Kredi Notları ve Bunların Güncelleme Adımları Nasıldır?

Kredi notu ne zaman güncellenir diyorsanız bunun için bazı bilgilere hakim olmanız gerekir. Öncelikle kredi notları siz ve bankalar arasındaki finansal hikayelere istinaden belirlenir. Yani daha önce bankalar ile aranızda nasıl bir geçmiş varsa bu geçmiş sizin puanlarınıza tamamen yansır. Anlayacağınız, bankalar hiçbir şeyi unutmaz. Bu nedenle dikkatli olmalı ve işlemlerinizi yaparken adımlarınızı düzgün bir şekilde atmalısınız.

Kredi notlarınızın güncellenmesi için;

  • Öncelikle kredi notunuzu bilmelisiniz. Eğer kredi notunuz düşükse bunu neden düşük olduğuna bakmalısınız. Genelde borç ödemeleriniz varsa ve bunları düzenli olarak yapmadıysanız sorunlarınız olabilir. Böyle bir durumda borçlarınızı kapatmalı ve düzenli ödemelere geçmelisiniz.
  • Kredi kartı kullanımı kolay gelse de, bu konuda sistemli olmak önemlidir. bu nedenle kart ödemelerinizi düzenli olarak yapmalısınız. bu konuda bir düzensizlik varsa bunları halletmelisiniz.
  • Ödemelerinizi bankalar üzerinden yapın mutlaka. Yani bir fatura ödemeniz varsa mesela, bunu otomatik ödemeye verin. Bankalar ile çalışmanızın olması her zaman önemlidir.
  • Maaşınızı bankalar üzerinden almanız sağlıklı olur.
  • Eğer aldığınız maaş üzerinden SGK yatmıyorsa ve önemli bir tutar kredi çekecekseniz son üç ayın en azından yüksekten yatmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için işyeriniz ile anlaşabilirsiniz.
  • Kredi kartı başvurusu yapabilir ya da limit arttırımı yapabilirsiniz. Bu da başvurularınızda samimiyetinizi ortaya koyar.

Kredi notu ne zaman güncellenir derseniz, bu işlemleri yaptıktan sonra güncellemelerin hemen olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Çalışma saatleri önemlidir elbette. Çalışma saatleri içinde yapılan güncellemeleri hemen görebilirsiniz. Bu saatler dışında olan güncellemeler ise bir sonraki güne kalacaktır. Güncelleme ve not takiplerinizi ise artık sms ile dahi yapabilirsiniz. Findeks’in operatörleri ile anlaşması sonucunda notlaınızı sms yardımı ile 9 tl karşılığında öğrenebilirsiniz. Bu da zamandan kazanmanızı sağlar.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir