Kuveyt Türk Konut Finansmanı

Kuveyt Türk konut finansmanı; Kuveyt Türk’te 120 aya varan vadelerle konut sahibi olunabilmektedir. Kredi çekmek isteyen müşteriler almak istedikleri evin expertiz tarafından belirlenecek olan değerinin %80’nini banka aracılığıyla finanse edebilme şansı buluyorlar. Kuveyt Türk Bankası’nda ödeme şekillerine göre farklı konut finansman seçenekleri sunulmaktadır.

 

 

Kuveyt Türk Konut Finansmanı nasıl alınır? ; Bankada konut finansmanları ödeme planlarına ve özelliklerine göre farklı başlıklar altında toplanmıştır. Kuveyt’ten konut finansmanı almak isteyen müşteriler bu alternatifler arasından seçim yapabilirler. Konut finansmanları aşağıdaki yöntemler aracılığıyla alınabilmektedir:

 • Sabit ödemeli finansman: Konut kredisinin tüm vadelerinin aynı ödeme tutarına sahip olduğu konut kredisi seçeneğidir. Banka tarafından her müşteriye özel olarak ödeme planı yapılmaktadır. Vadeler maksimum 120 ay olabilmektedir. Sabit ödemeli konut finansmanında her ay aynı miktarda taksit ödemesi yapılmaktadır.
 • Düzensiz ödemeli finansman: Bu ödeme biçiminde Kuveyt Türk müşterileri hangi zamanda ne kadar ödeme yapacaklarını kendileri belirleyebiliyorlar. Vade tutarları müşterilerce belirlenebilir; ayrıca isteğe bağlı ara ödemeler yapılabilmektedir. Müşteri kendi belirleyeceği bir taksit planı oluşturur.
 • Kentsel Dönüşüm Finansmanı: Bu finansman türü Kentsel Dönüşüm çalışmalarında yurt genelinde yapılan çalışmaları finanse etmek, katkı sağlamak için verilmektedir. Hak sahipleri, hem riskli yapıların yapılması için hem de başka yerden işyeri-ev alabilmek için bölüm başına 125.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirken şu fırsatlardan yararlanabilmektedirler;

-Konut için %4 iş yeri içinse %3 kar payı imkanı sunulur.

Ayrıca 5’ten fazla olan bağımsız bölüm için en yüksek kredi limiti 625.000 TL’dir.

 • 2B Finansmanı: 2B yasasından faydalanmak isteyenler için peşin arazi alımlarında 400 metreye kadar %60 ( rayiç bedeli üzerinden) 400m2’nin üzeri içinse %44 peşin alımda indirim uygulanmaktadır. Maksimum 120 ay taksit vardır.
 • Arsaİş Yeri Finansmanı: 60 aya varan vade seçenekleriyle sunulmaktadır. Yeni bir arsa, dükkan ya da ofis almak isteyenlerin kullanmak isteyebileceği bir kredi türüdür.
 • Gurbetten Sılaya Finansmanı: Yerli müşterilerin ya da yabancı ülkedeki (yabancı ülke vatandaşı ya da başka ülkede yaşayan Türk vatandaşlar) müşterilerin aynı şartlarda ( vade-kar oranı) gayrimenkul satın alabilmek için kullanabilecekleri finansmandır.
 • Anlaşmalı Konut Projeleri: Kuveyt Türk, devam eden ya da bitmiş inşaat projelerinin(müteahhit firmalara ait) satışlarını desteklemektedir.

Konut Firmaları için Gerekli Evraklar Nelerdir?

 

 

 • İlgili konutun tapu fotokopisi
 • Krediyi çekenin nüfus cüzdan fotokopisi
 • Ücretli çalışanlar için net maaşı gösteren iş yeri yazısı (onaylı) ya da maaş bordrosu
 • Gelir belgesi gösterilmelidir.

Nereye Başvuru Yapılır?

 

Kuveyt Türk konut finansmanı için Kuveyt Türk şubelerinden başvuru yapılmaktadır.

Kuveyt Türk Konut Finansmanı Faiz Oranları Nedir?

 

BağlantıKuveyt Türk konut finansmanı faiz oranları; Kuveyt Türk’ten konut finansmanı alabilmek için bankanın kredi başvurusunu onaylaması gerekmektedir. Bu süreçte müşterinin kredi geçmişinin iyi olması büyük önem kazanmaktadır. Faiz oranları da müşterilere ve şartlara göre değişebilmektedir. Örnek olarak 120.000 TL’lik bir konut finansmanı %1.03 faiz oranıyla 120 ay vadeyle ayda 1.455.60 TL ile ödenebilmektedir. Finansman sayfalarındaki finansman hesaplama bölümünden bilgi amaçlı olarak yararlanılabilmektedir.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir