Maaş Bordrosu Olmadan Kredi Alınabilir Mi

Bankalardan kredi almak istendiğinde, bankalar size tahsis edeceği kredi için bir güvenceye sahip olmak ister. İstenen bu güvencenin nedeni ise geri ödemenin düzenli ve zamanında yapılmasının banka için önemli bir durum olmasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle kredi başvuru yapacağımız zaman bizden çeşitli evraklar talep edilerek, geri ödeme durumumuzun ispatlanması beklenir. Bunlardan birisi de çalıştığımız işten elde ettiğimiz geliri gösteren maaş bordrosudur. Maaş bordrosu, e-Devlet aracılığı ile edinilebilen ve maaşımızın net tutarını ortaya koyan bir belgedir. Bu belgede maaştan yapılan kesintiler, brüt tutar ve net tutar bilgileri detaylı bir şekilde yer alır.

Eğer elde ettiğiniz gelire dair bir maaş bordronuz yoksa ve bankalara kredi başvurusu yapmak istiyorsanız, o halde iş biraz daha karmaşık hal alabiliyor. Çünkü bu durumda bankaya geri ödemelerinizi düzenli olarak yapabileceğinizi ortaya koyabileceğiniz bir kanıtınız yoktur demektir.

Gelir belgeniz yoksa bile kredi sağlayan bankalar da bulunmaktadır. Ancak bu durumda bankalar sizden farklı teminatlar talep eder. Bunlardan ilki kredi notunuzdur. Eğer kredi notunuz belirli bir seviyenin altındaysa bankalar size kredi sağlamak istemezler. Bunun yanı sıra üzerinize kayıtlı bir gayrimenkulün de bulunması bankalar tarafından güvence olarak kabul edilebilecek bir faktördür. Eğer kayıtlı olmayan bir geliriniz varsa, bu gelirin elde edildiğine dair bir belge de kredi almanızda fayda sağlayabilecek bir unsurdur. Bu unsurların hepsi veya birisi ile kredi başvurunuzu gelir belgesiz kredi veren bankalar 2017 yılı için hangileridir tespit ederek gerçekleştirebilirsiniz.

GELİR BELGESİZ KREDİ VEREN BANKALAR:

İŞ BANKASI: Maaş bordrosu bulunmayan kişiler için gelir belgesiz kredi iş bankası tarafından tahsis edilmektedir. Esnaflık, çiftçilik, seracılık, arıcılık, hayvancılık gibi meslek dallarından gelir elde etmekte olup, gelir belgesi bulunmayan kişiler, banka tarafından talep edilen farklı belgeleri ibraz ederek kredi başvurularını yapabilir ve olumlu sonuç alabilirler.

Bağlantı ZİRAAT BANKASI: Türkiye’nin en köklü bankalarından birisi olan ziraat gelir belgesiz kredi imkanı sunan bir başka bankamızdır. Devlet bankası olarak uzun yıllar Türkiye’de bankacılık sektörüne katkılar yapmaya devam eden Ziraat Bankası, maaşını kurumundan alan müşterilerinden gelir belgesi ibrazı talep etmemektedir. Ayrıca kurumun resmi İnternet Bankacılığı sayfasından, gelir belgesiz ve kefilsiz kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

AKBANK: Akbank, kredi başvurularında gelir belgesi talep etmeyen bir diğer bankadır. Alacağınız kredi için anında size en yakın Akbank şubesine giderek başvurunuzu yapabilir veya internet üzerinden kredi başvurusu yaparak kısa süre içerisinde ihtiyaç duyduğunuz nakdi bankadan temin edebilirsiniz.

INGBANK: Ingbank, 3 bin TL’ye kadar gerek duyulan ihtiyaç kredileri için başvurularda gelir belgesi şartı aramamaktadır. %1.99 faiz oranı alternatifi bulunan Mini Kredi kampanyası kapsamında gelir belgesi veya ekstra bir evrak sunmadan kredinizi anında alabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir