Masrafsız İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Masrafsız ihtiyaç kredisi veren bankalar elbette vardır; ancak bu bankalar genel olarak çok fazla değildir. Geçtiğimiz yıllarda çok ciddi kredi dosya masrafları tüketicilere sunulmaktaydı; ancak artık durum farklıdır. Masraf ödemeden büyük bankalardan kredi alabilirsiniz. Sadece araştırmalarınızı da düzgün yapmanız gerekir.

Kredi çekerken neye ihtiyacınız olduğunu belirlemeli ve tüm detayları iyice okumalısınız. Bazen farkına varmadığınız ya da önemsemediğiniz maddeler altında ciddi masraflar karşınıza çıkabilir. Bunun üstesinden gelmeniz gerekir.

Dosya Masrafları Hakkında Bilinmesi Gereken Ayrıntılar Neler?

Masrafsız ihtiyaç kredisi veren bankalar arasından seçim yaptığınız zaman zaten talepte bulunurken müşteri temsilcileri size dosya masraflı ya da masrafsız seçenekleri sunacaktır. Masraf olmadan kredi çekebileceğiniz bankalar arasında;

HSBC
Finansbank
Ziraat Bankası
Denizbank
Garanti Bankası gibi bankalar bulunur.

Son zamanlarda çıkan enpara gibi sistem bankalarında da bu tür işlemler ücretsizdir. Yani dosya masrafı ve sigorta giderleri gibi ek harcamalar yapmadan kredinizi çekebilirsiniz.

Dosya masrafları konusunda mutlaka en baştan bilgilenmeniz gerekir. Bunun için kredi almaya karar verdiğiniz banka yetkilisi size yardımcı olacaktır.

Verilen Dosya Masrafları Geri Alınabilir mi?

Masrafsız ihtiyaç kredisi veren bankalardan yararlanarak kredileriniz için ek ücret ödememiş olursunuz. Dosya masrafları konusunda geçtiğimiz yıllarda çok ciddi durumlar ortaya çıkmıştır. Bu durum sonucunda tüketicilerin şu ana kadar aldıkları krediler için geri ödeme durumu söz konusu olmuştur. Haksız yere dosya masrafı alan bankalar, bu konuda geri ödeme yapmıştır. Yani siz de şu ana kadar aldığınız kredilerinin dosya masraflarını geri alabilirsiniz. Bunun için başvurularınızı usulünce yapmanız gerekir.

Kredi almak belli bir sorumluluğu da beraberinde getirir. Önemli olan sadece masraflar değildir. Ödemelerinizi kesinlikle düzenli bir şekilde yapmanız gerekir. Aksi takdirde kredi ödemlerinde seçtiğiniz bankaya göre ciddi yaptırımlar olabilir. Elbette bu yine seçtiğiniz kredi türüne göre değişiklik gösterir. Bazen de çektiğiniz miktar önemli bir duruma gelir.

Kredi çekme işlemlerinde kredi notları gibi dikkat edilmesi gereken ayrıntılar vardır. yani dosya masrafı yapmadan evvel mutlaka bankadan istenen evrakları usulüne göre vermelisiniz. Sonradan dosya masrafı sorunu yaşamamalısınız. Sürekli çalıştığınız bankalar olursa daha sağlıklı sonuç elde edebilir ve bazı evrakları teslim etmek zorunda olmazsınız. Mesela maaş kartınızın olduğu bir bankadan kredi çekerseniz, ayrıca maaş bordrosu vermenize gerek yoktur. Bu tür bankaların özel avantajlarından da çalıştığınız kuruma göre faydalanabilirsiniz. Özel faiz oranları da burada devreye girmektedir.

Kredi çekerken kredin notunuz düşükse, bu notu çeşitli yöntemler ile arttırabilirsiniz; ancak bunu düzene koymak sizin altı ay gibi bir zamanınızı alabilir. Bu nedenle kefil durumu söz konusu ise bunu değerlendirebilirsiniz. Bu da bankadan bankaya değişiklik gösteren bir durum olabilir. Düzenli ödemeleriniz varsa zaten sorun yaşamdan kredinizi çeker, dosya masrafı sorununu da seçtiğiniz bankaya göre ortadan kaldırabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir