Masrafsız Kefilsiz İhtiyaç Kredisi

Masrafsız kefilsiz ihtiyaç kredisi kullanmak büyük avantajdır. Neyse ki günümüz koşullarında bunu yapabilme imkanınız vardır. Banka kredisi zor zamanlarda insanların başvurduğu bir yöntemdir. Kredi çekerken çeşitli engellerin ortaya çıkması çok da hoş değildir.

Kredi çekmek genelde kolay bir şeymiş gibi servis edilir. Oysa durum çok da öyle değildir. Krediler konusunda çeşitli seçenekler vardır. ihtiyaç kredisi daha küçük meblağlarda da çekilebilen mini krediler olarak geçse de, yine bu konuda rakamlar büyüyebilir. Rakamlar büyüdükçe faizler de artar. Bu nedenle uygun faiz oranları ve bankaları seçmelisiniz.

Uygun Faiz Oranlar ve Bankalar Nasıl Seçilir?

Masrafsız kefilsiz ihtiyaç kredisi çekmek için doğru hamlelerde bulunmalısınız. Bunun için şu bilgileri verebiliriz:

 • İhtiyacınız olan rakamı belirlemelisiniz.
 • Farklı faiz oranları vardır. dolayısıyla bu faiz oranlarını doğru analiz etmelisiniz. Bunun için bazı hesaplama motorlarını kullanabilirsiniz.
 • Hızlı hesaplama robotlarında seçtiklerinizi bankalar ile de görüşmelisiniz.
 • Dosya masrafı ve sigorta masrafı gibi detaylar karşınıza çıkabilir. Bunları bankalardan birebir öğrenebilirsiniz.
 • Dosya masrafı konusunda esnek olan bankalar vardır. bu konuda size seçenekler sunabilirler. Bu durumu göz önünde bulundurmalısınız.
 • Faiz oranları sürekli değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle kampanyalı bazı dönemleri tercih edebilirsiniz.
 • Bankalardaki küçük detaylara dikkat etmelisiniz.
 • Kredi notunuzu bilmiyorsanız en baştan bu konuda bilgilenmelisiniz.
 • Daha evvel çalıştığınız bankaları seçerseniz işlemleriniz kolaylaşabilir.
 • Maaş kartınızın olduğu bankaların sizin kurumunuza özel avantajları olabilir. bu nedenle bu bankaları değerlendirebilirsiniz.
 • Kefilsiz kredi çekebilmek için kredi notunuz yüksek olmalı. Bu yüzden bunun analizini de doğru yapmalısınız.

Kredi Notu Nedir, Ayrıntıları Nelerdir?

Masrafsız kefilsiz ihtiyaç kredisi için bankaların masraf almaması ve sizin de kredi notunuzun kefilsiz olarak kredi çekebilecek durumda olması gerekir. Kredi notu, banka ve sizin aranızda olan finansal işlemlerin puanlandırılmasıdır. Bu zamanda kadar yaptığınız işlemler sonucunda bankalarda kredi puanlarınız oluşur. Bu nedenle harcamalarınızı her zaman düzenli yapmalısınız. Kredi kartı ödemeleriniz konusunda aksaklıklar varsa, bu sizin kredi notunuzu düşürecektir. Bu nedenle dikkatli olmalı ve gerek kerdi kartı ödemelerinizi, gerekse bankalar ile alakalı ödemelerinizi düzenli ve zamanında yapmalısınız.

Kredi notu konusunda 0 ile 1900 arasında bir sayı vardır. puanı 1500’ün üzerinde olan herkes kefilsiz kredi çekebilir. Bu sizin iyi bir geçmişe sahip olduğunuzu gösterir. Bazı bankalar bu puanlamayı 1600 1650 yapabilir. Bu nedenle banka seçimlerinizi de buna göre yapabilirsiniz. bunun dışında hiç borcunuz olmamasına rağmen kredi puanınız düşük olabilir. Bu sizin daha evvel aktif kredi kartı ya da bankacılık işlemlerini kullanmamanızdan kaynaklanabilir. Bu nedenle bankalar ile aktif çalışmalısınız. Ancak bu şekilde iyi bit geçmişe sahipseniz kefile ihtiyaç duymadan dosya masrafsız işlem yapma şansınız olur. Bankanız ile detayları değerlendirebilir ve bu şekilde seçiminizi yapabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir