Mini Kredi Veren Bankalar

İhtiyaç kredileri, hiç beklenmedik anda gereken nakit ihtiyaçlarımı için edinebileceğimiz basit kredilerdir. Bu krediler genellikle kısa vadeli olarak tahsis edilir ve düşük tutarlıdır. Bankalar açısından yüksek risk grubunda yer almalarından ötürü diğer kredi türlerine göre daha yüksek faiz oranıyla uygulanır ve bankalar ihtiyaç kredilerinde daha esnektir. Ancak yine de kredi sağlanacak olan kişinin kredi notu ve gelir durumu değerlendirilir, banka kredi almak için kişinin koşullarını yetersiz bulursa, kredi sağlamaktan kaçınır.

 İhtiyaç kredisi, bugün çok sayıda banka tarafından sağlanan bir hizmet olmasının yanı sıra, bankalar kendi bünyelerinde bu krediyi çeşitli kampanyalar ile de sunabilmektedir. Çünkü bankalar müşteri kazanmak isterler ve en çok tercih edilen bu kredi türünde ne kadar çok kampanyaları söz konusu ise o kadar çok müşteri kazanma olasılıkları bulunur. Bu yönden bakıldığında, müşteri açısından çok sayıda kredi alternatifi söz konusudur.

Emekliye özel ihtiyaç kredisi, memura özel ihtiyaç kredisi, maaş müşterilerine özel ihtiyaç kredisi, bayrama özel ihtiyaç kredisi gibi kampanyalar sık sık karşımıza çıkmaktadır. Bunların yanı sıra bir de Mini Krediler vardır. Mini Krediler bankaların sunduğu edinmesi kolay, düşük tutarlı ihtiyaç kredilerdir. Genellikle mini kredi için gelir belgesi, evrak beyanı, kefil veya teminat istenmez. Prosedür olarak faiz oranları çeşitlilik gösterse de genellikle düşük faiz oranları ve kısa vade seçenekleri uygulanır.

Mini Kredi Veren Bankalar Ve Şartları

Mini kredi kapsamında gelir belgesiz kredi veren bankalar sizden belge talep etmemesine rağmen bir gelirinizin olduğunu kanıtlamanızı ve kredi notunuzun yüksek olmasını talep ederler. Çünkü eğer ortada hiçbir gelir yoksa, krediyi geri ödeyebileceğinize dair de bir ibare yok demektir.

AKBANK: Akbank, gelir belgesiz olarak Mini Kredi imkanlarını kendi müşterilerine sunmaktadır. Akbank Direkt uygulaması kapsamında sunulan bu kredi imkanında 20.000 TL’ye kadar kredi alabilmektesiniz. Başvurmak için ise isterseniz size en yakın Akbank Şubesi’ne gidebilir veya Akbank Direkt mobil uygulaması aracılığı ile kredi başvurunuzu yaparak anında kredinizi alabilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI: Devlet bankası olarak öğrenciye ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası, her türlü ihtiyaca yönelik gelir belgesiz kredi imkanı sağlamaktadır. Bankanın resmi web sitesi aracılığı ile yapılacak olan kredi başvurularında herhangi bir belge ibraz etmeden 30.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi alabilmektesiniz.

ING BANK: Ing Bank’ın 3 bin TL ihtiyaç kredisinden faydalandığınızda uygulanacak olan faiz oranı %1.99’dur ve bu düşük tutarlı mini kredi için tek yapmanız gereken size en yakın ING Bank şubesini ziyaret etmek veya bankanın resmi web sitesi üzerinden başvurunuzu gerçekleştirmektir. Ayrıca bankanın telefon bankacılığı hizmetlerinden faydalanarak da kredi başvurunuzu gerçekleştirebilir ve ihtiyaç kredinizi anında, kolaylıkla elde edebilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir