Mobil Bankacılık Üzerinden Kredi Nasıl Alınır?

Günümüzde gelişen teknoloji ve mobil iletişim araçlarının gelişmesi ile birlikte mobil bankacılık uygulamaları gittikçe artmakta ve rağbet görmektedir ve her geçen gün sunduğu imkânlar artmaktadır. Sunulan imkânlardan birisi de kredi alma kolaylığı sağlamasıdır.

Mobil Bankacılık Nedir?

Mobil Bankacılık, atm veya şubeye gerek kalmadan internete bağlı mobil cihazınız ile bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirmenizi sağlayan, telefon ve tabletlerde bulunan, ios veya android işletim sistemine uygun bir uygulamadır. Bu uygulamalar bankaya bağlı olarak mobil bankacılık yanında mobil şube, cep şube, cep bank gibi farklı şekillerde isimlendirilmektedir. Mobil bankacılığı kullanmak için bankanızın uygulamasını android işletim sistemli mobil cihazınızdan Google Play üzerinden, ios işletim sistemli mobil cihazlardan ise AppStore üzerinden indirebilirsiniz. Uygulamayı edindikten sonra bankaya göre değişen şekilde aktivasyon işlemlerini yaparak uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulamalar güvenlik önlemleri içermektedir. Her bankada ortak ve değişken güvenlik önlemleri bulunmakla birlikte bunlar arasında şifreleme, parmak izi ve göz algılama ile giriş sayılabilir. Uygulama havale, eft, yatırım işlemleri, fatura ve benzeri ödeme işlemleri yanında kredi alma imkânı da sunmaktadır. Peki, internetten kredi nasıl alınır?

İnternetten Kredi Almak

İnternetten kredi almak artık çok kolay hale gelmiştir. Bankalar müşterilerine artık mobil şube üzerinden kolay bir biçimde başvuruda bulunma imkânı sağlamaktadır. Müşteriler mobil bankacılık üzerinden ihtiyaç kredisi kullanabilmektedir. Tabi ki, bu seçenek farklı bankalarda farklı sınırlamalar ve fırsatlarla birlikte sunulmaktadır. Bu sınırlamalar arasında kredi kullanılabilecek saatler veya bir süredir maaşının banka hesabına yatması gibi koşullar sayılabilir. Mobil uygulamanız üzerinden kredi başvurusu yapmak için bir başvuru formunu doldurmak yeterli olmaktadır. Bu durumda da bankadan bankaya değişen şekilde güvenlik önlemleri bulunmaktadır.

SMS kredi nasıl alınır?

Bankalar müşterilerine kolaylık sağlamak için birçok farklı yönteme başvurmaktadırlar. Bunlardan birisi de SMS ile kredi çekme yöntemidir. Birçok banka bu yöntemi sunmakla beraber kendi müşterileri olan ihtiyaç kredi çekmek isteyenlere SMS yolu ile daha kolay kredi verebilmektedir. Bu sebeple SMS yolu ile kredi almak isteyen kişilerin banka seçiminde dikkatli davranması gerekmektedir. Müşterilerin ihtiyaç kredisi için başvurabilecekleri bu yöntem için öncelikle ne kadar kredi almak istediklerine karar vermeleri gerekmektedir. Bankalar SMS ile verecekleri ihtiyaç kredisi miktarını genellikle sınırlı tutmaktadır. SMS’te verilecek bilgilerin ilki budur. İkincil olarak kişilerin kredi notunun hesaplanabilmesi için TC kimlik numaralarını da gönderecekleri SMS ile belirtmeleri beklenir.  Garanti Bankası, Deniz Bank, Finansbank, Vakıfbank, Akbank, Odeabank ve Yapı Kredi Bankası SMS ile kredi veren bankalardandır.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir