Odea Bank Tüketici Kredisi Kullanımı Ve Koşulları

Günümüzde kredi kullanım sayısı ihtiyaçlarınıza paralel şekilde artış gösterdi buna yaşam koşulları ve sosyal alanların çokluğu da eklenince kazanç ve harcama paritesin de yelpaze giderek açıldı. Kredi kullanımı hakkında Odea Bankın avantaj ve dezavantajlarını inceleme fırsatı buldum ve sizlerle paylaşmak isteriz.

Odea Bank 15 Mart 2012 Türkiye piyasasına girmiş bankacılık sektörüne hızlıca giriş yapmış bir kuruluştur. Bireysel bankacılıkta kurumsal ve ticari bankacılıkta en küçük işletmeye dahi temas ederek Türk bankacılık sektörünün ilk ona girmeyi başarmıştır.

Odea bank olarak öncelikli olarak belirledikleri KOBİ’lere, “Kişiye Özel Bankacılık” anlayışı doğrultusunda daha kapsamlı hizmet verebilmek amacıyla, geçtiğimiz yıl organizasyon el değişiklikler yaparak KOBİ Bankacılığı işkolunu kurdu.

Ülkemizdeki bu genç Banka müşteri memnuniyetini en üst klasmanda tutarak yenilikçi hareketler sunmaya başladı. Özellikle kredi kullanırken telefon ile görüştüğünüz müşteri temsilciniz siz nerede iseniz yanınıza kadar gelecek birkaç dakikalık işlemlerden sonra kredi tutarınızın yattığı hesap kartını size teslim ediyor ve siz dilediğiniz an kredinizi kullanmaya başlıyorsunuz. Özellikle iyi bir müşteri iseniz banka nezlinde kısacası Bankacılık sektöründe puanlarınız yüksek ise 1.17 – 1,25 bandında gezen faiz oranlarını size 0,99 kadar indirgeyerek az faiz ödeme kolaylığı sunuyor.

Kredi çekmeye karar vermeden önce özellikle bankaya gitmeden önce mutlaka Odea bank müşteri temsilcilerinden bilgi almanızı tavsiye ederim. Genellikle bankalar kredi kullandırmadan önce veri tabanlarından kişi hakkında bilgiler ile kendisini güvence altına alacak verilerinizi inceliyorlar. Bankacılıkta, kredi sağlanmadan önce müşterinin kredi notuna bakılır. Kredi notu kişinin, daha önceki kredilendirmelerinde gösterdiği ödeme düzenliliğini ortaya koyan bir endekstir. Bankalar bu notu değerlendirirken eğer endeks notunuz belirli bir seviyenin altında ise, size kredi kullandırmak istemezler. Endeks ortalama bir seviyede ancak sizin talep ettiği kredi tutarı yüksek ise bu durumda da finansal duruma ve bir kefil veya teminata bakarlar. Bu durum Taşıt kredileri için gerekli değildir o durumda zaten kredi çekerken alacağınız taşıtı teminat gibi gösterme zorunluluğunuz bulunuyor.

Hiçbir banka ödeme zorluğu çeken müşteri sahibi olmak istemez . Sizde böyle bir problem bulunmuyor ise müşteri temsilcisi ile ilgili kredinin size yansıyacak faiz oranlarını öğrenip ki bu genelde yazdığım gibi 0,99 dan başlayıp Endeksinize ve bankanın o zaman diliminde yapmış olduğu kampanyalara istinaden 1.25 lere kadar uzanmaktadır.Müşteri temsilcinizden gerekli bilgileri aldınız faiz oranları istemiş olduğunuz düzeyde ise sizin belirtmiş olduğunuz gün ve zaman aralığında müşteri temsilciniz ile randevu oluşturuyorsunuz.

O gün geldiğinde yanınızda kimlik kartınızın olması sizin için yeterli bir durum. Müşteri temsilciniz yanınıza gelmeden önce kredinizi kullanacağınız Hesap kartınızı ve imzalanacak dosyaları yanında hazır bulundur. O gün tek yapmanız gereken gerekli imzaları atarak kartınızı teslim alarak kredinizi sağlıklı şekilde kullanma başlamaktır.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir