Odeabank Konut Kredisi Faiz Oranları

Artık insanların hayallerinde kurdukları ev için beklemelerine gerek yok. Yatırım amacıyla bir ev satın almak, şu an ki oturduğunuz evden daha büyük ve daha güzel bir eve taşınmak istiyorsanız, kampanyalı kredi koşulları hakkında bilgi almak için Odeabank’ın konut kredisi avantajları sizin için hazır.

Kredi Çekme Koşulları

Bankadan kredi başvurusunda bulunabilmeniz için birtakım koşulları yerine getirmeniz gerekmektedir. Kredinin onaylanması banka insaniyetine bağlıda olmuş olsa genellikle aranan şartlar şunlardır;

  • Kredi çekeceğiniz banka ilk olarak sigorta geçmişinizi görmek isteyecektir. Ve ilk koşul ise en az 6 aylık bir sigorta priminizin yatıyor olması gerekmektedir.
  • Diğer bankalar ile de çalışıyorsanız yaptığınız ödemelerde herhangi bir gecikme veya açık tutar borç görünmemesi gerekmektedir. Eğer devam eden bir borç tutarınız sistemde görünmesi dahilinde krediniz onaylanmayacaktır.
  • Kredi çekmede önemli koşullardan biri ise kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Bunun için findeks’in web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sorgulama yaptığınızda eğer kredi notunuz düşük ise yükseltmek için biraz uğraşmanız gerekecektir.
  • Geçişte idari veya yasal takipte olmamanız gerekmektedir.
  • Ödeme geçmişinizde burada dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer alıyor. Kullanmış olduğunuz kredi veya kredi kartınızın ödemelerinde herhangi bir gecikme olmamasına da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bankanın Kredi Faiz Oranları

Ev almak isteyen müşterilerimiz için Odeabank olarak her türlü konut kredisi desteği vermeye devam etmekteyiz. Tabi ki bu hususta çekeceğimiz kredi tutarı dışında incelememiz gereken durum bankanın faiz oranlarının neler olduğudur. Tabi ki Odeabank’ta çekeceğiniz konut kredisinin faiz oranları ise hem dönemsel olarak hem de seçeceğiniz vade duruma göre değişiklik göstermektedir. Bunun için eğer ki ev kredisi çekecekseniz bugünkü güncel faiz oranlarını bilmeniz gerekmektedir. Örneğin; 100.000,00 TL değerinde konut kredisi çekecek olan bir kişinin seçeceği vadeye göre faiz oranları şu şekildedir;

-3 ay ile 5 yıl arasında bir vade de kullanacak ise 0,99 faiz oranından,

– 6 yıl ile 10 yıl arasında bir vade durumu düşünüyor ise 1,05 faiz oranından yararlanacaktır.

Konut Kredi Hakkında Bankanın Avantajları

Odeabank ev sahibi olmak isteyen müşteriler için birçok avantajları konut kredisi imkanları sunmaktadır. Uzun vadede düşük taksit imkanları ile kira öder gibi konut sahibi olmanıza imkân sağlamaktadır. Bununla alakalı avantajları göz önüne getirdiğinizde kendi mortgage ürününüzü kendiniz seçebilmektesiniz.

Seçtiğiniz üründe kendi bütçenize göre ödeme planınızı siz belirleyebiliyorsunuz. Böylelikle belirlediğiniz taksit planlamanıza göre de ödemelerinizi rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İlk başlarda çok fazla ödeme gücüm yok. Zaman geçtikçe benim ödemelerim belli oranlarda artsın derseniz merdiven mortgage ürününden faydalanabilirsiniz.

Mevcutta bulunan konut kredinizin faiz oranı güncel piyasa faiz oranlarından daha yüksek ise Odeabank’a transfer ederek daha düşük kredi faiz oranlarından yararlanıp ödemelerinize devam edebilirsiniz. Ayrıca satın almak istediğiniz konut bedelinin tamamı için %100 kredi kullanma avantajı müşterilerine sağlamaktadır.

Normalde yasa gereğince alacağınız konutun ekspertiz raporuna göre belirlenen değerin sadece %80’lik kısmını kredi olarak kullanabiliyorsunuz. Odeabank’ta ise eğer başka bir konutunuz var ise onu da ipotek olarak gösterip %20’lik kısmını da bankadan kredi olarak çekebilirsiniz.

Diyelim ki bir ev beğendiniz. Satın almak istiyorsunuz fakat bunun için kendi evinizin satılması gerekmektedir. Yeni satın alacağınız konuta ve sahip olduğunuz ikinci bir konuta ipotek koyulur, ev satışı ile ilgili yapılan ödemeler için erken ödeme ücreti alınmayan kampanyalarda kredi kullanan kişiye kolaylık sağlamaktadır.

Kredi Nasıl Çekilecek

Kredi başvurusu için öncelikle bir ön değerlendirme aşamasından geçmeniz gerekmektedir. Bunun için ise isterseniz şubeyi arayarak veya müşteri temsilcilerini arayıp nüfus cüzdan fotokopinizi onlara göndererek bir ön onay sürecinden geçebilirsiniz. İpotek durumu ve ekspertiz raporundan sonra kredi başvurunuzu tamamlamak için ise;

  • Kimlik Belgesi
  • Adınıza ait son 3 aya ait bir fatura örneği (elektrik, su, doğalgaz, vs.…)
  • Gelir belgesi
  • Satın alınacak eve ait tapu fotokopisi ile bankaya giderek işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir