Öğrenciye İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Eğitim hayatını üniversitede devam ettirmekte olan öğrenciler için ekonomik sıkıntılar alışılageldik bir durum olabiliyor. Makarnanın değerinin fazlası ile anlaşıldığı öğrencilik hayatında ihtiyaç duyulabilecek olan tüm maddi ihtiyaçlar için bankalar kredi imkanları sağlamaktadır. Öğrencilere özel olarak yapılandırılmış kredi alternatifleri sunan bankalar, ihtiyaç kredisi kategorisinde öğrenciler için çeşitli düşük faiz oranı seçenekleri ve vadeler sağlamaktadır.

İhtiyaç kredisi, temelde düşük vadeli ve düşük tutarlı kredi seçeneğidir. Bu tür krediler için Banka Sigorta Muamele Vergisi ve kredi tahsis ücreti uygulanır. Ayrıca kimi bankalar ihtiyaç kredisi ile beraber hayat sigortası uygulaması da sağlamaktadır ve bunun için de ekstra ödeme talep edilmektedir. Genel olarak öğrencilere sağlanan ihtiyaç kredisi seçeneklerinde tahsis ücreti ve sigorta uygulaması gerçekleştirilmemektedir.

Eğitimleri devam etmekte olan öğrencilerin hem sosyal hayatlarında hem de eğitim süreçlerinde ihtiyaç duyabilecekleri her türlü maddi olanakları sağlamak üzere kredi başvurusu yapabilecekleri öğrenciye kredi veren bankalar 2017 yılı için şunlardır;

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

Ziraat Bankası, devlete bağlı bir banka olarak Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun kredi ve burs ödemelerini gerçekleştirmektedir. Öğrencilere kredilerinin temin edildiği banka kartına, ek olarak kredi kartı ve nakit avans özelliği sağlayan Ziraat Bankası, ayrıca öğrenci kredisi de vermektedir. 24 aya kadar vade seçeneği ile öğrenci ve kursiyerlere sağlanan bu kredi için şahsi veya maddi teminat talep edilmektedir.

Gerekli Belgeler ise; T.C. nüfus cüzdanı, doldurulmuş başvuru formu, eğitim sürecinin devam ettiğine dair öğrenci belgesi ve faturalar, kişi eğer aynı zamanda çalışıyorsa gelir belgesi.

DenizBank Öğrenci Kredisi

Öğrencilerin faydalanabileceği eğitim kredisi imkanını sunan Denizbank, özel okul masrafı, özel kurs ve üniversite ücreti gibi eğitime dayalı ihtiyaçları kredilendirmektedir.

Denizbank’a yapılacak olan eğitim kredisi başvurusu için ibraz edilmesi gereken belgeler; T.C. nüfus cüzdanınızın aslı ve fotokopisi, çalışan kişiler için gelir belgesi, ikametgah veya son 3 aya ait fatura, öğrenci belgesi.

İş Bankası Öğrenci Kredisi

Türkiye’nin en köklü bankalarından olan ve çeşitli kredilendirmelerinde müşterilerinin isteklerine anında yanıt veren İş Bankası, öğrencilere yönelik eğitim kredisi de tahsis etmektedir. Bu anlamda özel okul ve üniversite masraflarının karşılanmasında yardımcı olan İş Bankası, okul ücretini gösteren proforma belge karşılığında anında hesabınıza tahsis edilmektedir.

Akbank Öğrenci Kredisi

Akbank, eğitim öğretim hayatına devam etmekte olan öğrencilerin masraflarının karşılanabilmesi için kredi imkanı sunan bankalar arasında yer almaktadır. Uygun faiz oranları, vade seçenekleri ve anında kredi uygulaması ile Akbank, eğitim hayatınızda nakit ihtiyacınız için tercih edebileceğiniz bir finansman kaynağıdır.

Çeşitli ihtiyaçlarınız için başvuru yaparak kredi tahsis edebileceğiniz 4 banka bunlardır. Bu bankaların kredi imkanlarına başvurmak için en kısa sürede, size yakın şubeye giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir