Ön Onay Nedir?

Ön onay nedir , genel olarak kredi başvurularında kredi başvurusu yapılacak olan banka şubelerine kredi başvurusu için gerekli evraklar teslim edilir ve sonrasında da başvurunun onaylanma durumu beklenir. Ancak günümüzde artık kredi başvuruları daha hızlı şekilde gerçekleşmektedir. Cep telefonlarından SMS ile internet bankacılığı aracılığı ile ve hatta ATM’lerden bile kredi başvurusu yapılabilmektedir.

Teknolojinin gelişmesi ile de kredi başvuruları çok kısa sürede sonuçlanmaktadır. Bu şekilde hızlı başvuru durumlarında bankalar cep telefonlarımıza bir onay kodu gönderirler ve bu onay kodu ile bankanın herhangi bir şubesinden kredimizi rahatlıkla alabiliriz. Bu şekilde ön onay ile kredi çekilebilmektedir.

 

 

Ön onaysız kredi nedir, ön onaysız kredi alabilmek için gereken şartlar nelerdir diye merak ediyor iseniz yazımızı okumaya devam edin.

Ön Onaysız Kredi Nedir

Bazı bankalar müşterilerine kolaylık sağlamak açısından ön onaysız kredi de vermektedirler. Ancak tabi ki bankalar kesin onaylı kredi başvurusu sırasında başvuranların bazı şartları taşıyıp taşımadıklarına bakmaktadırlar. Ön onaysız kesin kredi nasıl çıkartılır birkaç şartı sıralarsak;

  • – Önceden almış olduğunu tüm kredilerin taksitlerini zamanında ve tam olarak ödemeniz durumunda kredi notunuz da yükselecektir. Kredi notunuz ne kadar yüksek ise ön onaysız kredi de o kadar kolay alabilirsiniz.
  • – İyi bir gelir durumunuz varsa ve giderleriniz de geliriniz ile orantılı ise kredi alma şansınız yükselecektir.
  • – Bankalar genellikle ön onaysız krediler de kefil veya ipotek isteyebilirler. Bu gibi durumda ipoteğin veya kefilin olması da sizin avantajınıza olacaktır.

 

 

Bu maddeler yanı sıra bazı genel şartları da sağlıyor almanız gerekmektedir. Mesela Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak yanında 18 yaşını da doldurmuş olma gerekmektedir. Krediye başvurduğunuz sırada ödenmemiş borcunuzun olmaması ve sigortalı da olunması gibi ek genel şartlar bulunmaktadır. Bu şartları taşıyor iseniz kolaylıkla kredi kullanabilirsiniz.

Ön Onaysız Kredinin Avantajları Nelerdir?

Ön onaysız kredinin avantajları ; ön onaysız kredinin hızlı sonuçlanması nedeni ile bankalarda kredi alımı sırasında yaşanacak zaman kaybından kurutulmuş olursunuz. Ayrıca gerekli olan şartları sağlamış olduğunuzda istediğiniz miktarda krediyi rahatlıkla ve anında çekebilecek durumda olursunuz.

Ön Onaysız Krediler Veren Bankalar

Ön onaysız kredi veren bankalar arasında Denizbank, QNB Finansbank, Garanti Bankası ve ING Bank gibi bankalar yer almaktadır. Bu bankalara SMS veya internet bankacılığı üzerinden kredi başvurusu yapabilir ve eğer gerekli koşulları sağlıyor iseniz çok kolay ve hızlı bir şekilde ön onaysız kredinizi alabilirsiniz. Özellikle Finansbank Enpara ile ön onaysız kredi alımını çok kolay hale getirmiş durumda.

Ancak kredi ürünleri de çok hızlı değişmekte ve birçok banka da ön onaysız kredi verme şeklinde yeni ürünler hizmete sunmaktadır. Eğer kredi almak istiyorsanız ilk yapacağınız şey bankaların kredi ürünlerinin faiz ve vade seçeneklerini incelemek olacaktır. Size uygun bir seçenek bulduktan sonra banka şubelerinden veya telefonla müşteri hizmetlerinden daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir