Qnb Finansbank Sabit Faizli Konut Kredisi

Uzun vadede kira ödüyor olmak oldukça maliyetli bir iştir. Zira kirayı uzun yıllar ödedikten sonra konutun sahibi olmazsınız ve verdiğiniz kiralar yalnızca konaklama bedelinizdir. Bu anlamda konut kredileri tüketiciler için çok avantajlı bir seçenektir. Zira konut kredisi aldığınız bankaya aylık olarak ödediğiniz taksitler ile vade sonunda konutun sahibi siz olursunuz. Kira öder gibi konut sahibi olmak da uzun vadede maliyetinizi ortadan kaldıracaktır çünkü mülk sahibi olabilecek ve daha sonra bu mülkün sahibi olarak satabilme hakkına da sahip olacaksınız.

Bugün çok sayıda mevduat bankası, tüketicilere konut kredisi sunmaktadır. Her bir banka da müşteri kazanma hedefi güttüğünden sundukları kredilerde rekabet ortamı nedeni ile çeşitli kampanyalar ve alternatifler ortaya koymaktadır. Bu kampanyalar arasında en avantajlı bir seçenek de QNB Finansbank’ın sabit kalan faiz oranı ile konut kredisidir.

SABİT FAİZ ORANI İLE SABİT ÖDEME İMKANI

QNB Finansbank tarafından sunulan Standart Konut Kredisi kampanyasında TL cinsinden, 180 ay vadeli, sabit faiz oranlı konut kredisine sahip olabilme şansına sahipsiniz.

Yasal düzenlemeler gereği alacağınız konutun %80’ine kadar kredi kullanabilmektesiniz ve mesken tipi gayrimenkuller için sadece gerçek kişiler bu kredi imkanından faydalanabilmektedir.

Sabit olarak sunulmakta olan QNB Finansbank kredi faiz oranları ise konut kredisi için %0.99’dur.

QNB Finansbank tarafından sunulamakta olan sabit faiz oranlı konut kredisine ilişkin paylaşılan bu bilgiler ışığında Finansbank konut kredisi hesaplama işlemini gerçekleştirecek olursak;

Bankadan 100.000 TL konut kredisi almanız halinde eğer 60 ay vade seçeneğini tercih edecek olursanız uygulanacak olan faiz oranı %0.99’dur ve bu vade seçeneği ve faiz oranı ışığında hesaplama yapacak olursak bankaya ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı ise 2.218,39 TL olarak gerçekleşecektir. Bu kredi için ödeyeceğiniz tahsis bedeli ise 1.164,00 TL’dir.

Bankadan 100.000 TL konut kredisi almanız halinde eğer 120 ay vade seçeneğini tercih edecek olursanız uygulanacak olan faiz oranı %0.99’dur ve bu vade seçeneği ve faiz oranı ışığında hesaplama yapacak olursak bankaya ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı ise 1.427,78 TL olarak gerçekleşecektir. Bu kredi için ödeyeceğiniz tahsis bedeli ise yine 1.164,00 TL’dir.

Banka tarafından uygulanmakta olan %0.99 faiz oranı 500.000 TL’ye kadar olan konut kredileri ve 120 ay vadeye kadar olan vade seçenekleri için geçerlidir.

Bu nedenle eğer bankadan 550.000 TL tutarında 120 ay vadeli konut kredisi alacak olursanız uygulanacak olan faiz oranı %1.07’dir ve bu değerlerle hesaplama yapıldığında bankaya aylık olarak ödeyeceğiniz taksit tutarı ise 8.160,27 TL olarak gerçekleşecektir. Bu kredi için ödeyeceğiniz tahsis bedeli ise 3.414,00 TL’dir.

QNB Finansbank konut kredisi için başvurularda Finansbank kredi sms ile değil doğrudan şubelerden gerçekleştirilmektedir. Bankaya;

T.C. Kimlik Belgesi

Gelir Belgesi (Maaş bordrosu, vergi levhası, maaş yazısı v.b.)

Alınacak konuta ilişkin tapu ve ikametgah belgeleri ibraz edilerek şubelerden başvuru gerçekleştirilebilmektedir.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir