QNB Finansbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları Nelerdir?

Finansbank Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Finansbank Taşıt Kredisi; standart taşıt kredisi ve motosiklet kredisi olarak iki şekilde verilmektedir. Standart taşıt kredilerinde maksimum 48 aya kadar vade imkanı sunulmaktadır. Standart taşıt kredilerinde 48 ay vade 0-5 yaş arası araçlar için geçerlidir. 6-8 yaş araçlarda ise vade sayısı ve araç yaşı toplamı maksimum 10 yıldır. Kredi için gerekli evraklarla beraber şubeye gidildiğinde başvuru formu doldurulur ve bankaya kredi talebi iletilir. Bundan sonraki süreçte banka kredi çekmek isteyen kişinin kredi notuna ve bazı özel koşullarına bakarak başvuruyu onaylar ya da onaylamaz.

Finansbank Taşıt Kredisi Özellikleri Nelerdir?

 • Finansbank taşıt kredisi TL cinsinden kullanılabilir.
 • 0-5 yaş arası araçlarda maksimum 48 ay vade yapılabilirken, 6-8 yaş araçlarda vade toplamı ve araç yaşı 10 yılı geçmeyecek şekilde ödeme planı hazırlanır.
 • Taşıt kredisi hafif ticari ve binek araçlar için geçerlidir.
 • 0 km araçlar için nihai fatura tutarına bakılır. 50.000 TL’ye kadar fatura tutarının %70’si, 50.000TL’nin üstünde ise fatura tutarının %50’si banka tarafından kredilendirilir. 2.el araçlar içinde aynı fiyatlandırma ve oranlar geçerlidir ama kasko değeri dikkate alınmaktadır.
 • Kredi ile alınacak aracın teminat olarak gösterilmesi yeterlidir.
 • Kredi masrafları da kredi gibi uygun vade ve faiz koşullarıyla taksitlendirilebilir.
 • Esnek, sabit ya da anapara ertelemeli kredi kullanmak müşterinin tercihine kalmıştır. Müşteri kendi durumuna göre geri ödeme planını oluşturabilir.
 • Motosiklet kredisi Honda, BMW, Harley Davidson, KTM, Ducati, Bombardier, Suzuki, Yamaha, Polaris, Vespa markaları için kullanılabilmektedir.

Finansbank taşıt kredisi faiz oranları; Hem standart taşıt hem de motosiklet kredileri faiz oranları %1.35’lik bir orandan başlamaktadır. Faiz oranları koşullara göre değişkenlik gösterebilir. Kredi tahsis ücreti krediye dahil edilmez ve kredi tutarının %0.5’i kadardır. Taşıt kredilerinde maksimum vade sayısı 48 ay olarak belirlenmiştir. Örnekte BSMV ve KKDF faiz oranlarına dahil edilmemiştir.

Finansbank Taşıt Kredisi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

 • 0 km araç için proforma fatura, 2.el araç için ruhsat fotokopisi getirilmelidir. ( Satıştan sonra ise noter satış senedi teslim edilir. )
 • TC. numarasının bulunduğu nüfus cüzdanı
 • Son döneme ait cep telefonu faturası veya ikametgah
 • Maaş bordrosu/gelir belgesi
 • Banka isterse ek belgeler talep edebilir. Teminat gösterilmesini isteyebilir.

Finansbank Taşıt Kredisi Başvuru Kanalları Nelerdir?

Finansbank Taşıt Kredileri için herhangi bir Finansbank şubesine başvuru yapılabilir. Aynı zamanda internet sitesi üzerinden online form doldurularak ön başvuru talebi bankaya iletilebilir.

Finansbank Taşıt Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Taşıt kredisi hesaplamaları bankanın resmi web sitesinde yer alan kredi hesaplama makinesinden yapılabilir. Örnek olarak 20.000TL ‘lik bir kredi, 24 ay vade ve aylık %1.35 faiz oranı ile ayda 1.012.45 TL taksit tutarlarıyla ödenebilir.

BağlantıFinansbank kredi başvurusu sorgulama; Finansbank kredi başvuru sorgulaması için 444 0 900 veya 0850 222 0 900 numaralı hatlardan ya da şubelerden bilgi alınabilir. Sorgulama için TC kimlik numarası, ad-soyadı ve cep telefonu bilgisi istenmektedir.

 

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir