Şekerbank Borç Transferi Kredisi

Günlük hayatta ihtiyaçlarımız sınırsız ama bu ihtiyaçları karşılamak için gelirimiz kısıtlı olduğunda, gelir gider dengesini kurmak ve bütçeyi zorlamayan ödeme planları oluşturmak oldukça zor. İhtiyaçların karşılanması için destek finansman sağlayan bankalar, kredi kartları, krediler ve kredili mevduat hesapları ile soruna çözüm arıyor. Bu finansman araçları kullanılırken de dikkatli olmak ve ödeme planlarına uymak gerekir. Özellikle kredi kartı kullanımında dikkatsiz davranmak geliri aşan harcamalar yapmak bir süreden sonra kişileri zora sokmaktadır. İhtiyaçların temini için Şekerbank kredi kampanyaları düzenlediği gibi, bu şekilde finansman darlığına düşmüş kişiler için de Şekerbank borç transferi seçeneği sunarak, müşterilerini bu ödeme dar boğazından çıkarmayı hedeflemektedir.

Şekerbank Borç Transferi Kredisi Nedir?

Şekerbank borç transferi, Şekerbank kredi transferi olarak da adlandırılır. Borç transferinde ki amaç farklı bankalarda bulunan, kredi kartı, kredi ve kredili mevduat hesaplarınıza ait borçlarınızı Şekerbank çatısı altında birleştirilerek tek kredi olarak ve tek kredi üzerinden bir ödeme planı oluşturarak ödeyebilme avantajı sunar. Borçların tek çatı altında birleştirilmesinin oldukça çok avantajı vardır. Birinci parçalı borçları ödeme, takip etme ve taksit yatırma sıkıntısından kurtulursunuz. Böylece arada taksit kaçırma, taksit ödemeyi unutma gibi sıkıntılarınız olmaz. Ödeyemediğiniz borçlar için gecikme faizi ödeme, icra işlemlerine maruz kalma riskini ortadan kaldırırsınız. Biriken borçlar nedeni ile aylık gelirinizin büyük kısmının borç ödemelerine gitmesini ve temel ihtiyaçların için tekrar borç döngüsüne girmenizi engeller.

Bağlantı Şekerbank Borç Transferi Kredisi Şartları ve Başvuru Koşulları

Şekerbank kredi transferi, 100 bin TL’ye kadar olan borçların yapılandırılması için kullanılabilir. Kredi faiz oranları ise vadeye göre belirlenir. Şekerbank kredisi vadesi minimum 3 ay ile 48 ay arasında değişebilir. Örneklendirmek gerekirse;

Vadenin 3 ay ile 24 ay arasında olması durumunda faiz oranı : %1,58

Vadenin 25 ay ile 36 ay arasında olması durumunda faiz oranı : %1,61

Vadenin 37 ay ile 48 ay arasında olması durumunda faiz oranı : %1,63’tür.

Ayrıca kullanılan kredinin binde beşi oranında da tahsis ücreti talep edilir. Kredi kullandırılması durumunca ayrıca, kullanacak kişilerin hayat sigortası ile sigortalanmış olması gerekir.

Şekerbank Borç Transferi Kredisi Başvuru Evrakları

Başvuruda bulunmak için gereken evraklar standart evraklardır. Gerekli olan evraklar;

  • Kimlik belgesi ve fotokopisi
  • İkamet adresi tespiti için ödenmiş bir fatura örneği (su, doğalgaz, elektrik vs)
  • Gelir belgesi
  • Gelirin üzerinde herhangi bir kesinti ya da haciz olmadığına dair resmi yazı
  • Ek gelir olması durumunda ek geliri belgeleyecek belgelerdir.

Eğer siz de içinde bulunduğunuz borç döngüsünden sıkıldıysanız, çözüm için en yakın Şekerbank şubesine uğrayabilir, bankanın resmi web sitesini ziyaret edebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Şekerbank borç transferi ile sorunlarınıza kökten çözüm bulabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir