ŞekerBank Kobi Destek Kredileri Faiz Oranları

Bugün tıpkı tüketiciler gibi ticari işletmelerde çeşitli finansal ihtiyaçlara sahiptirler. Üretim, imalat ve hizmet amaçlı olarak kurulmuş çok sayıda firma; sermaye artırımı, tadilat, makine ve teçhizat alımı, borç ve alacak yönetimi, pazarlama masrafları ve benzeri giderleri için finansal kaynağa ihtiyaç duyarlar. Bu durumda da tıpkı tüketicilerde olduğu gibi bankalara başvurarak finansal kaynak sağlarlar.

Bankalar KOBİ adı verilen (Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler) işletme türlerine yönelik olarak çeşitli kredi ve finansman olanağı sağlamaktadır. Bu finansman kaynakları için uygulanan faiz oranı, vade süresi, ödeme planı ve yapısı genel olarak tüketicilere sağlanan kredilerden farklıdır ancak mantık olarak benzer özellikler taşımaktadırlar.

Bugün neredeyse tüm mevduat bankaları bu kategoride kredi sağlamakta olup, piyasada çok sayıda alternatif bulunmaktadır. Ancak bu kategoride işletmeniz için bir kredi kullanacaksanız, alternatifler ile ilgili olarak kapsamlı araştırma yapmanızda fayda vardır. Çünkü alacağınız kredinin geri ödeme planı, geri ödeme taksit tutarı ve uygulanan faiz oranının işletmenizin bütçesine uygun olması gerekmektedir. Aksi takdirde ortaya çıkabilecek olan olumsuzluklarda, ileriye yönelik kredi kullanımlarınız da olumsuz olarak etkilenebilir.

Türkiye’de ekonominin kalkındırılması ve enflasyonun kontrol altına alınabilmesi için son 2 yıl içerisinde ciddi bir istihdam seferberliği ve yerli üretim çalışması başlatıldı. Bu kapsamda, bankalar da üzerlerine düşeni yaptılar ve KOBİ’lere yönelik avantajlı krediler sağladılar.

Bu yönden Şekerbank’ta esnafa yani KOBİ’lere özel olarak kredilendirme olanakları sunmaktadır.

Genel olarak şekerbank işletme bankacılığı tarafından sağlanan kredi olanaklarına uygulanan faiz oranları şubelerden öğrenilebilmektedir. Çünkü uygulanan faiz oranları ve tercih edilen ödeme planları müşteri nezdinde farklılık gösterebilmektedir.

Bu yönden şekerbank kobi kredi başvurusu için size en yakın Şekerbank şubesine, işletmenize ait mali kayıtlar ve belgeler ile giderek başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekir ve başvurunuz neticesinde uygulanacak olan faiz oranı ve geri ödeme şeklini öğrenirsiniz.

4 ay ertelemeli, 3 ayda bir ödemeli, ayda bir ödemeli, balon ödemeli seçenekleri ile geri ödeme yapılabilmektedir.

Bu nedenle şekerbank işyeri kredisi ile sahip olduğunuz uygun faiz oranlı kredi ile işletmenizin her türlü eksik ihtiyacını giderebilir ve geri ödeme konusunda da rahat olabilişiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir