Şekerbank Özgür Kredi Nedir?

Ülkemizde bankacılık sektöründe yer alan ve bugüne kadar verdiği hizmetlerle tüketicilerin ve ticari kuruluşların çeşitli finansal ihtiyaçlarına çözüm ortağı olan Şekerbank, benzer şekilde kaliteli çalışma standartları altında kredilendirme ve bankacılık hizmetlerine devam ediyor.

Banka şimdilerde adından sıkça söz ettirmeyi başaran Özgür Kredi kampanyası ile dikkat çekiyor. Bireysel finansman yönünden oldukça avantajlı faiz oranları ve vade seçenekleri ile karşımıza çıkan Özgür Kredi yalnızca finansal açıdan sağladığı kolaylıklarla değil, başvuru olanaklarındaki kolaylıklarla da tüketiciler arasında en çok tercih edilen kredilerden birisi olarak görülmektedir.

Özgür Kredi, Şekerbank ihtiyaç kredisi kategorisi içerisinde yer alan bir kredidir. Standart ihtiyaç kredileri ile benzer özellikler taşımasının yanı sıra daha avantajlı faiz oranları ve ödeme seçenekleri ile sunulmaktadır. Türkiye’de kalite standartları konusunda çok sayıda sertifika ve başarıya sahip olan Şeker Bank’ın bu ihtiyaç kredisi kampanyasını diğer tüm detayları ile şu şekilde ele alabiliriz.

Özgür Kredi kampanyası kapsamında uygulanan faiz oranı %1.55’tir.

Bu kampanya kapsamında alınacak olan ihtiyaç kredisi maksimum 48 aya kadar vadelendirilebilmektedir. Kredi temel olarak 3 ile 48 ay arasında vade seçenekleri ile sunulmaktadır.

Bu kredi kampanyası kapsamında alabileceğiniz maksimum kredi tutarı 30.000 TL’dir ve bu tutardaki bir kredi için ödeyeceğiniz kredi tahsis bedeli ise 150 TL olacaktır. (Kredi tahsis bedeli, alınan kredi tutarının maksimum %0.5’i kadardır.

Bankadan özgür kredi kullanan müşterilere özel olarak Özgür Kredi Tarifesi için yapılan ücretlendirme 104 TL’dir. Bu tutara Banka Sigorta Muamele Vergisi dahil değildir.

Şeker bank tarafından sunulan bu avantajlı kredi alternatifine ilişkin Şekerbank özgür kredi hesaplama işlemini şu şekilde gerçekleştirebiliriz;

Özgür Kredi kampanyası kapsamında 10.000 TL tutarında kredi kullanmanız halinde ve 48 ay vade seçeneğini seçmeniz halinde uygulanacak olan faiz oranı %1.55’tir. Bu vade seçeneği ve faiz oranı ile beraber hesaplama yaptığımızda ise bankaya aylık olarak ödeyeceğiniz taksit tutarı 312,80 TL olarak çıkacaktır. Bu kredi için bankaya ödeyeceğiniz tahsis ücreti 52,50 TL’dir.

Bu değerlendirmeler sonucunda Özgür Kredi kampanyasının avantajlı olduğunu düşünüyorsanız ve kredi olanaklarından faydalanmak istiyorsanız başvurunuzu yapabilirsiniz. Şekerbank, ihtiyaç kredilerine yönelik başvurularda çok kısa süre içerisinde değerlendirmeleri yaparak, başvurulara geri dönüş sağlamaktadır.

Şeker Bank ihtiyaç kredisi olanaklarından faydalanmak istiyorsanız;

-T.C. Kimlik Belgeniz

-Gelir Belgeniz

-İkametgah veya son 3 ay içerisinde isminize tahsis edilmiş bir fatura aracılığı ile size en yakın Şekerbank şubesine giderek başvurunuzu yapabilir ve kredi olanaklarından faydalanabilirsiniz.

Ayrıca Şekerbank kredi başvurusu sms ile de yapılabilmektedir. Bunun için ise KREDI boşluk T.C. Kimlik Numaranızı yazıp 1953’e kısa mesaj göndermeniz başvurunuzu tamamlamak için yeterli olmaktadır.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir