Şekerbank Rotatif Kredi

Şekerbank’tan çiftçiye özel kredi fırsatı geliyor. Şekerbank rotatif kredi kısa süreli nakit ihtiyaçlarını karşılamak için çiftçiye verilen kredinin adıdır. Şekerbank tarıma destek amaçlı bu krediyi vermektedir. Ayrıca faiz oranı düşük olduğu gibi ayda bir üç ayda bir veya on ik ayda bir geri ödeme fırsatı da sunmaktadır. Toplam borcunuzu bir yıl içinde ödemeniz gerekmektedir. Rotatif krediye başvurmak isteyen çiftçilerin en yakın şekerbank şubesine gitmesi gerekmektedir. Bu krediye internet üzerinden başvuru yapılmamaktadır. Çünkü birçok belgeye ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan biri çiftçilik belgesidir. Yaş sınırlaması da bulunmaktadır. Detaylı bilgi banka şubesi tarafından verilmekte ve başvurular şubeden yapılmaktadır.

Şekerbank sadece rotatif kredi adı altında çiftçiye kredi vermemektedir. Ticaret ile ilgilenenlere kredi veren banka bunu da rotatif kredi adı altında vermektedir. Ülke ekonomisine katkı sağlamak amaçlı şekerbank rotatif kredi nakit ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Şekerbank Kredi Kartı Nasıl Çıkarılır? Başvuru Şartları Nelerdir?

Şekerbank’tan kredi kartı almak isteyenler başvuruları internet üzerinden yapabilir. Şekerbankasının internet sitesinden gereken yerleri doldurarak başvuru da bulunabilir veya şubeye giderek yapabilir. Başvuru takibini internet üzerinden kolaylıkla yapabilir. Kabul edilen başvurular belirtilen adrese gelecektir.

Kredi kartı almak için en önemli üç şart vardır. Bunlardan biri reşit olmanız gereklidir. İkincisi belirli bir gelir durumunuzun olması gerekmektedir. Üçüncü bir şart ise kredi notunuzun düşük veya kara listede olmamanız gerekmektedir. Bu şartlara uyan her vatandaş kredi kartı başvurusunda bulunabilir ve hatta başvurusunun kabul edileceği garantisi verilebilir.

Kara Liste Nedir? 

Kredi veya kredi kartı kullanıcılarının kullandıkları miktarı geri ödememesi veya geciktirmesi sonucu bankalar tarafaından kara listeye alınır. Kara listeye alınan herhangi bir müşteri ne kendi bankasından yeni bir kredi alabilir ne de farklı bir bankadan herhangi bir krediyi alabilir. Yeniden kredi alabilmek için kara listeden çıkması gerekmektedir. Kara listeden çıkmak için tüm borcun ödenmesi gerekmektedir. Buna rağmen belirli bir süre kara listede kalmaya devam edersiniz. Bir kaç yıl sonra kara listeden çıkabilir veya af yoluyla kara listeden kurtulabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir