Şekerbank’tan Emeklilik Promosyonları

Türkiye İstatistik Kurumu araştırmalarına göre Türkiye’de yaklaşık 7 milyon emekli bulunmaktadır. Hal böyle olunca Türkiye’de bankalar için çok kritik bir müşteri konumuna emeklilerimiz geçmektedir.

Birçok banka yüksek sayıdaki emeklileri kendine çekmeye çalışmaktadır. Bunun nedeni aslında basittir ve hem bankalar emeklilerin parasını işletecek hem de emeklilerimiz bu işten karlı çıkacaktır.

Bu yüzden birçok banka kampanyalar yaparak Emeklilerin kendi bankalarına gelmelerini istemektedir. Bilindiği üzere emeklilerimiz çoğu devlet bankaları diye adlandırılan Ziraat Bankası ve Halk Bankası’ndan emeli maaşlarını almaktadır ama artık yapılan promosyonlarla farklı banklara geçişler söz konusu olmaya başlamıştır.

Şekerbank’ın Emeklilik Avantajları Nelerdir?

Pazarın kıymetini bilen ve bunun neticesinde geçtiğimiz günlerde SGK(Sosyal Güvenlik Kurumu) ile yaptığı anlaşma ile emeklilere birçok avantajı sunmaktadır, peki bunlar nelerdir:

Öncelikle emekli maaş miktarına göre promosyon ödemeleri de değişmektedir. Eğer aylık maaş 1000 lira altındaysa 300 lira 1000 ile 2000 lira arasındaysa 375 lira, iki bin lira üzerinde maaşınız varsa tam tamına 475 lira özendirme bir seferlik peşin olmak suretiyle müşterilere verilmektedir. Diğer banklara baktığımız zaman rekabet bir hayli kızışmış gözükmekte nitekim Akbank, İş bankası ve Garanti Bankası da müşterilerine ciddi miktarlarda promosyon ödemesi yapmaktadır ama genel itibariyle Şekerbank’ın yaptığı diğer hizmetler bir adım onu öne çıkarmaktadır. Unutulmamalıdır ki emekli maaşınızı eğer bir bankadan bir ötekisine geçirirseniz banklıların taaddütlerine uymalısınız,3 yıl boyunca genelde kalmak zorunlu bu hususu gözden kaçırmadan Şekerbank’ın diğer hizmetlerine dönecek olursak; Eğer emekli maaşından otomatik fatura ödeme talimatı veren emeklilere Şekerbank tarafından fatura talimatı başına 25 TL bonus veriliyor.

Bir diğer önemli hizmet ise banka emekliler için Emekli Destek hattı sunuyor 4440344 nolu numaradan 24 saat boyunca emekliye destek sunulup sorunları çözülmeye çalışılıyor. Banka ayrıca bazı müşterileri için eve teslim emekli maaşı hizmeti yapmaktadır. Bu hizmetten yararlanmak için emekli maaşınızı taşıdığınız bankanın şubesine başvurabilirsiniz. Başvurunuz incelenip gerekli görüldüğü takdirde emekli maaşınızı yorulmadan alma imkânına sahip olabilirsiniz. Son olarak basit gibi görülen aslında önemli bir avantajı ise Şekerbank şubelerinde emeklilere işlem önceliği verilmektedir.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir