Son Dakika Konut Kredisi Yapılandırma Müjdesi

Daha önce yüksek faiz oranları ile konut kredisi kullanmış çok sayıda vatandaşın heyecanla beklediği Konut Kredisi Yapılandırma müjdesi kamu bankalarından geldi.. Kamu bankaları konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0,99 seviyesine indirmiş, ardından da diğer bankalar konut kredisi faiz oranlarını aşağıya çekmişti. Ancak konut kredisi faizlerinin yüksek olduğu dönemlerde kredi kullanan pek çok kişi yapılandırma yapabilmek için bu müjdeli haberi bekliyordu..

Konut Kredisi Yapılandırma Müjdesi

Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası’ndan konut kredisi kullanmış ve mevcut kredi bakiyesi 500 bin Lira’nın altında olan müşterilerine, talep etmeleri halinde kredilerini aylık % 0,99 faiz oranıyla yenileme imkanı sağlanacağı duyuruldu.

Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank yaptıkları konut kredisi faiz indirimleri sonrasında, daha önceki dönemlerde daha yüksek faizlerle konut kredisi kullanmış olan müşterilerinin kredilerini yapılandıracaklarını duyurdular. 3 kamu bankasının yapmış oldukları ortak basın açıklamasında, ” Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, ekonomideki olumlu gelişmeler, faiz ve enflasyon oranlarındaki düşüş trendi doğrultusunda Ağustos ayında konut kredilerinde faiz indirimine gitmiş ve müşterilerine 500.000 TL ‘ye kadar olan tutarlar için aylık % 0,99 faiz oranı ile konut kredisi kullandırımına başlamışlardı. ” ifadeleri kullanıldı.

Bankalar tarafından yapılan açıklamaya şöyle devam edildi; ” Ağustos ayında gerçekleştirilen bu indirimden önce Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank ‘tan konut kredisi kullanmış ve mevcut kredi bakiyesi 500.000 TL ‘nin altında olan müşterilerine, talep etmeleri halinde kredilerini aylık % 0,99 faiz oranıyla yenileme imkanı sağlanacaktır.

Konut Kredisi Yapılandırması İçin Başvuru Şartları

3 kamu bankası tarafından yapılan faiz indiriminden faydalanmak isteyen müşterilerin, ilgili Banka Şubelerine başvurması gerekmekte olup;

– 500.000 TL ‘nin altında kredi borcu olanların aylık % 0,99 faiz oranından,

– 500 bin TL ‘nin üzerinde kredi borcu bulunanların ise bankaların bu tutarlar için uyguladıkları cari faiz oranlarından kredileri yenilenebilecektir.

Konut Kredisi Yapılandırma Müjdesi

Ve bankalar tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle sonlandırıldı; ” Ülke bilançosunu her zaman kendi bilançolarının önünde tutan, yenilikçi ürün ve hizmetlerle müşterilerinin yanında olmayı hedefleyen Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank müşterilerinin finansal yüklerini azaltacak olan faiz indirimi uygulamasına 01 Ekim 2019 tarihinde başlayacaklardır. ”

Kaynak; Banka Kredileri

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir