Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan Emekli Maaşı Alanlara İhtiyaç Kredisi

Bankacılık sektörünün hızla gelişmesi, ihtiyaç/finans güçlüğü, nakit para sıkıntısı ve birçok farklı etmen sebebiyle kredi başvurularında son 10 yılda gözle görülür bir artış meydana gelmiştir. Tüketicilerin farklı gereksinimleri sebebiyle bankalar da bu ihtiyaçlara cevap verecek uygun ve farklı koşullarda Teb kredi seçenekleri sunmaktadır. Buna göre tüketiciler de başvuru kolaylığı, faiz oranları, güvenirlik ve esnek ödeme seçenekleri gibi birçok farklı nedene bağlı olarak kredi için bankalara başvurmaktadır. Bu anlamda genel olarak mevcut bankaların müşterilere sunduğu krediler genellikle çalışan kitleye hitap etmekte ve bu sebeple emekli kesim için kredi çeşitleri ve olanakları sınırlı sayıda kalmaktadır. İşte PTT – TEB işbirliği ile artık emekliler de ihtiyaç kredisinden kolayca yararlanabilecekler!

TEB JET İhtiyaç Kredisi Hakkında

Kredi için başvurmayı düşünen emekli kişiler uygun faiz oranları ve kolay başvuru koşulları sebebiyle TEB’in sunduğu ihtiyaç kredisinden faydalanabilirler. Başvuru için birkaç basit koşulu yerine getirmek gerekiyor:

TEB Jet Kredi Başvuru Koşulları:

  • Alt limit 1.000 TL ve üst limit 30.000 TL olarak uygulanmakta olup 30.000 TL ‘den fazlası için bankanın sunmuş olduğu diğer kredi seçenekleri düşünülebilir.
  • Alt limit 3 ay ve en fazla 36 aya kadar vadeli kredi seçeneği mevcuttur.
  • Emekli tüketicinin yaşı en fazla 70 olabilir.
  • Emekli maaşının PTT tarafından alınıyor olması gereklidir. Farklı bir yerden alınıyor ise emekli maaşının PTT aracılığıyla çekilmesi için talimat verebilmektedir.

Başvuru Kolaylığı

Birçok banka müşterilerin geri ödeme kapasitesini çeşitli bilgi platformları aracılığıyla soruşturmakta ve başvuru için emekli tanıtım kartı ve emekli aylığı tahsis belgesi – emekli maaşını gösteren banka hesap cüzdanı, şirket sahibi olunması durumunda güncel vergi levhası, yıllık gelir beyannamesi, güncel hesap işletme özeti, ev sahibi olup kira geliri elde ediliyorsa kira kontratı ve kira tahsilatına ilişkin dekont gibi birden fazla kişisel belge istenmektedir. Dolayısıyla başvuru süreci, bu belgelerin toparlanması esnasında gitgide uzamaktadır. TEB Jet Kredi başvurusu esnasında müşterinin sadece nüfus cüzdanı yeterli olup bundan başka herhangi bir evrak istenmemektedir.

Ayrıca TEB ya da en yakın PTT şubesinden kredi başvuru formunu doldurarak herhangi bir sorgulamaya tabi tutulmaksızın krediye başvurmak mümkündür.

Sabit Kredi Faiz Oranı

  • Kredi faiz oranı ister 3 ay ister 36 ay olsun tüm vadeler için 19 Ocak 2016 tarihinden itibaren %1,55 olarak uygulanmaktadır.

Kredi Tahsis Ücreti Alınmıyor

Kredi tahsis ücreti genel olarak müşterinin yukarıda bahsedilen belgeleri tamamlaması ve banka tarafından istenen diğer koşulları yerine getirmesi halinde banka müşterilerinin kredi kullanımını sağlayan arka plandaki sistemin işletilmesi ve yönetimi amacıyla kredi başvurusunun başında tahsil edilen ücrettir. Ücretsiz ihtiyaç kredisi imkânı. TEB’ den yapacağınız ihtiyaç kredisi başvurusu sonucunda müşteriden ayrıca kredi tahsis ücreti alınmamaktadır.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir