Sözleşmeleri Er Başvurusu 2018 Alımları Başladı

Millî Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yayımlanan ilan ile en az ilkokul mezunu sözleşmeli er ve uzman erbaş alımı yapılacağı duyuruldu.

Sözleşmeli Er ve Erbaş Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli er ve uzman erbaş alım ilanına başvurular; uzman erbaş adayları için 15 Aralık 2017’de, sözleşmeli erbaş adayları için ise 29 Aralık 2017 tarihinde sona erecek.

Kimler Başvuru Yapabilir?

Kara Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er ve uzman erbaş alım ilanına başvuru yapacak adaylardan bazı şartlara uygun olmaları isteniyor. İlana başvuru yapacak adayların öncelikle T.C. vatandaşı olmaları gerekiyor. Adayların ayrıca; en az ilköğretim mezunu olmaları, askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış ve düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmaları, en az ilköğretim ve yurt dışındaki dengi okul mezunu olup, askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmaları gerekiyor.

Başvuru için; askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak, kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak şartlarına uygun olmaları gerekiyor.

Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarından Nitelik Belgesi almış olan, askerlik hizmetini yapmakta iken “Askerliğe Elverişli Değildir” olarak terhis edilmemiş olan, boy ve kilo standartları tablosunda belirtilen değerler içerisinde bulunan öğrenimini kendi adına yapmış olmak veya herhangi bir kurum veya kuruluşa karşı hizmet veya tazminat yükümlülüğü bulunmayan adaylar başvuru yapabilecek.

Sınav Süreci Nasıl İşleyecek?

Başvurusu kabul edilen adaylardan; terhis olmuş adaylar MSB Per.Tem.D.Bşk.lığında (Cebeci/Ankara), halen askerlik görevini yapan adaylar ise (ulaşım açısından kolaylık sağlamak maksadıyla) sınav çağrı bilgilerinde kendilerine tebliğ edilecek sınav merkezlerinde, sınavlara katılacaklar. Sınav tarih ve çağrıları http://www.msb.gov.tr internet adresinden adaylara duyuru yapılacak.

Başvuru kılavuzuna ulaşmak ve başvuru yapmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir