TEB Bankası Bireysel Finansman Kredisi Hakkında

TEB Bankası müşterilerine ve tüketicilere birçok kolaylık sunan bankalardan biridir. Kredi kartlarında olsun kredi başvurularında olsun avantajlar ve cazip seçenekleri vardır. TEB kredi başvurusu sms ile de yapılabilmesi açısından kredi kolay alınan bankalardan birisidir diyebiliriz.

 

 

TEB Bankası, tadilattan ev dekorasyonuna, eğitimden sağlığa kadar birçok nakit ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak kişilerin sahip olmuş oldukları evi teminat göstermek şartı ile evlerinin ekspertiz değerinin yüzde 60’ına kadar bankadan bireysel finansman kredisi kullanabilmektedirler. Bireysel Finansman Kredisi nedir, şartları nelerdir, nasıl alınır diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz.

Kullanılacak kredinin faizi, piyasada olabilecek faiz oranlarından etkilenmeden vade sonuna kadar sabit şekilde ayarlanmaktadır. TEB Bireysel Finansman Kredisi ödemelerinde 36 aya varan uzun vade seçenekleri de bulunmaktadır.

TEB Bankası Bireysel Finansman Kredisi Gerekli Evraklar

 

 

TEB Bireysel Finansman Kredisi başvurusu için getirilmesi gerekli evrakların listesi şu şekildedir;

 • Kredi başvurusunda bulunan kişinin nüfuz cüzdanı fotokopisi veya ehliyetinin fotokopisi
 • Kredi başvurusunda bulunan kişiye ait gelir belgesi gerekmektedir:
  • Kredi başvurusunda bulunan kişi ücretli çalışan biri ise maaş bordrosu veya çalıştığı şirketin antetli kağıdına yazılmış imzalı şirket yazısı (gelir belgesi olarak şirket yazısı getiriliyor ise şirketin imza sirkülerinin de getirilmesi gerekmektedir)
  • Kredi başvurusunda bulunan kişi serbest meslek sahibi ise son üç yılık bilançosu, şirketine ait vergi levha belgesi ve şirketine ait Ticaret Sicil Gazetesinin getirilmesi gerekmektedir.
 • İpotek olarak alınacak gayrimenkulün tapusunun fotokopisi (kat irtifakının ve kat mülkiyetinin tesis edilmiş olması gerekmektedir).

TEB Bankası Bireysel Finansman Kredisi Özellikleri

 • TEB Bankası Bireysel Finansman Kredisi aylık faiz oranın azami tutarı yüzde 1,45’dir.
 • Kredinin tahsis ücreti asgari oranı yüzde 0,5’dir. Kredi tahsis ücreti kullanılacak olan kredinin binde 5’i şeklinde banka tarafından tahsil edilmektedir.
 • TEB Bankası Bireysel Finansman Kredisi ekspertiz ücreti asgari tutarı 508,38 Türk lirasıdır. BU tutar gayrimenkulün bulunmuş olduğu il ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Bu tutara belediyenin harç tutarları dahil değildir.
 • Kredinin ipotek tahsis ücreti azami tutarı ise 159,30 Türk lirasıdır.
 • TEB Bankası Bireysel Finansman Kredisi sigorta masrafları asgari tutarı 1.026,53 Türk lirasıdır. Bu tutar 60 bin TL sigorta primi ve 48 ay vadeli bir ihtiyaç kredisi için hesaplanmıştır. Bu tutar işsizlik teminatsız olması yanı sıra dört yıllık prim tutarının toplamıdır.
 • Kredinin efektif yıllık faiz oranının yıllık maliyet oranı ise yüzde 20,2313’dür.

TEB İhtiyaç kredileri kapsamında vade süreleri ortalama en fazla 48 ay civarındadır. Ancak konut kredilerinde daha fazla ödeme seçenekleri bulunmaktadır. TEB Bankası Bireysel finansman kredisi 120 ay olarak bir vade ile ödeme seçeneği bulunmamaktadır.

TEB Bankası ihtiyaç kredilerinde ilk taksidinin ertelenmesi gibi avantajlı seçeneklerde sunmaktadır. Aklınıza takılan her sorun için size en yakın TEB Bankası şubesinden bilgi ve destek alabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir