TEB Bankası İyi Tarım Uygulamaları Kredisi

TEB Bankası İyi Tarım Kredisi Nasıl Alınır ? ; İyi tarım uygulamaları kredisi çevreye, hayvanlara ve insan sağlığına özen gösterilmesini esas alan “iyi tarım uygulamaları hakkında yönetmelik” e uygun olarak tarımsal faaliyetlerini sürdüren üreticiler için verilen kredi türüdür. İyi tarım uygulamaları kredisi için başvurular TEB Bankası şubelerinden yapılabilmektedir. Süreçte gerekli evrakların tam olması ve diğer koşulların uygunluğu doğrultusunda banka, kredi başvurusunu onaylayabilir. Onay işlemlerinden sonra TEB müşterileri ve kredi almak için başvuru yapmış olanlar iyi tarım uygulamaları kredilerini alabilirler.

İyi Tarım Uygulamaları için Başvuru Koşulları Nelerdir?

 

 

İyi tarım uygulamaları kredisi için 12 aya kadar kredi geri ödeme planı yapılabilmektedir. TEB’in bu kredi ürünlerinde 12 ay taksit fırsatının yanı sıra vade sonunda anapara ve faiz ödemeleri yapılmaktadır.

İyi Tarım Uygulamaları için Gerekli Evraklar Nelerdir?

 

İyi tarım uygulamaları kredileri için başvuru esnasında verilmesi gerekli olan bazı evraklar vardır. Başvuruların onaylanma sürecinde TEB tarafından istenen bu evrakların tam olması çok önemlidir. Kredi başvurusu için TEB Bankası’nın talep ettiği evraklar:

  • Kredi çekecek olan kişinin nüfus cüzdan fotokopisi
  • İkametgah senedi verilmelidir.
  • Tapu fotokopileri
  • İyi tarım uygulamaları ile ilgili sertifika
  • Banka, işletmenin tescil belgesini talep etmektedir.
  • Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesi

İyi Tarım Uygulamaları Kredisi Vade ve Faiz Koşulları

 

 

TEB Tarım Kredisi Faiz Oranları; TEB Tarım kredisi uygun faiz ve vade koşulları ile sunulmaktadır. ITU yani” İyi Tarım Uygulamaları Kredileri “iyi tarım uygulamaları yönetmeliğine uyan üreticilere verilir. Bu yönetmelik doğal kaynakların korunmasını ve tarımda gıda güvenliğinin sağlanmasını amaçlamaktadır. Yönetmeliğe göre; Çevre, hayvan ve insan sağlığına uygun olarak tarım yapılmalıdır. İyi Tarım Uygulamaları Kredisi’nde 12 aya kadar varan vade seçeneği bulunur. Vadenin sonunda krediyi alan üretici, anapara ve faiz ödemelerini yapar. TEB Tarım Kredisi Faiz Oranları değişkenlik gösterebilmekle beraber son güncellemeler ve ayrıntılı bilgi TEB Şubelerinden alınabilir.

TEB Kredi Sorgulaması

 

TEB Bankası’ndan tarımsal kredi ya da herhangi bir kredi çekmek için başvuru yapmış olan herkes; kredi başvuru sürecinin gidişatını TEB’in resmi web sayfasındaki “Başvurum Nerede” bölümünden görebilirler. https://www.teb.com.tr/basvurum-nerede/#step=1

TEB Tarımsal Kredileri

 

Tarımsal Kredi Faiz Oranları; TEB Tarımsal Kredileri işletme kredileri, yatırım kredileri ve tarım girişimcileri için krediler olmak için esas olarak 3 gruba ayrılmaktadır. İşletme kredilerinde üretimin çeşidi ve geliri göz önüne alınarak limit belirlenmektedir. Faiz oranları ve geri ödeme seçenekleri uygundur. Yatırım kredilerinde ise 60 ay vade yapma imkanı bulunur. Her türlü tarım yatırımı için kredi verilir; finansman sağlanır. Tarım girişimcileri kredileri de tarım sektöründe henüz 1 yılını doldurmamış girişimciler için sağlanan kredidir. Girişimcilere özel olarak planlama yapılır; kredi onların mali göstergelerine göre değil, iş fikrine, nakit durumuna ve iş planına göre sunulmaktadır. Faiz oranları ile ilgili güncel bilgiler şubelerden alınabilmektedir.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir