TEB Bankası Tarımsal BHC Kredisini Kimler Alabilir?

Bankacılık sektöründe yaşanan gelişmelere paralel olarak bankalar müşterilerine yönelik olarak farklı finansman desteği amacı ile çok geniş bir yelpazede bankacılık ürünlerini sunmaktadırlar. Gelişen ve değişen teknoloji özellikleri ve bunun yanı sıra değişen ve artan kişi ihtiyaçlarına yönelik olarak sunulan banka ürünü seçenekleri arasında en fazla tercih edilen banka ürünü seçeneği banka kredi ürünleri olarak ifade edilebilmektedir. Hem bireysel ihtiyaç kredisi seçeneklerinde hem de ticari ihtiyaçlara yönelik olarak girişimcilere sunulan kredi ürünü seçeneklerinde kredi ürünü seçeneklerine yönelik olarak belirlenen farklı koşullara yönelik olarak farklı özelliklerde kredi imkânları sunulmaktadır. Bu farklı kredi seçeneklerinde özelliklerin değişmesi ürünlerin farklı ihtiyaçlara yönelik olarak sunulmasının büyük bir etkisi bulunmaktadır.

TEB tarımsal BHC kredisi başvuru şartları Türkiye Ekonomi Bankası bankacılık sektörü içerisinde yer alan ülkemizde hizmet sağlayan önemli bankalar arasında yer almaktadır. Ve bankanın tarımsal faaliyet içerisinde yer alan müşterileri için sunmuş olduğu bir kredi ürünü seçeneği Tarımsal BHC kredisi olarak ifade edilebilmektedir. Bu kredi seçeneği bir defaya mahsus olarak verilen ve geri ödemesi tek seferde yapılan kredi seçeneklerinin aksine kişilerin üretimlerine ve nakit akış hızlarına uygun olarak sunulan rotatif bir kredi seçeneği olarak ifade edilebilmektedir.

 

Tarımsal BHC Kredisi İle İlgili Bilgi

 

 

Ülkemizde faaliyet gösteren sektör içerisinde önemli bir yere sahip olan Türkiye Ekonomi Bankası tarımsal faaliyetler içerisinde yer alan müşterileri için ihtiyaçlarına yönelik olarak BHC kredisi ile isimlendirilmiş olan borçlu cari hesap kredisini sunmuştur. Bu kredi diğer kredi seçeneklerine yönelik olarak farklı özelliklere sahiptir. TEB tarımsal kredi faiz oranları bu kredi seçeneğinde en fazla dikkat çeken nokta kredi seçeneğinde belirlenen faiz oranları olarak ifade edilebilmektedir. BHC kredisi seçeneğinde kişilere sunulan 12 aya kadar vade seçenekleri ve 1/3 ayda bir olarak belirlenen devre faizi tahsilâtı kredinin tercih edilmesinde önemli özellikler olarak ifade edilebilmektedir. Bu kredinin diğer bir özelliği ise vade sonunda anapara ödemesi olarak ifade edilebilmektedir.

 

TEB BHC Kredisi Başvuru Şartları ve Gerekli Olan Belge Seçenekleri

 

 

Türkiye Ekonomi Bankası tarımsal faaliyetler içerisinde yer alan müşterilerine destek sağlanması amacı ile düzenlemiş olduğu BHC kredisi seçeneğini müşterilerine oldukça uygun koşullar çerçevesinde müşterilerine sunmaktadır. Tarımsal kredi faiz oranları 2017 bu kredi seçeneğinde kişilere sağlanan kredi avantajları arasında önemli bir yere sahiptir. Kredi seçeneklerinde uygun faiz oranları kredi seçeneklerinin tercih edilmesinde oldukça önemlidir. Kişilerin bu kredi seçeneğinden faydalanabilmeleri için öncelikle Çiftçi Kayıt Sistemi belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

Bunların dışında kredi Başvurusunda kişilerden istenilen belgeler ise; nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgâh belgesi, tarımsal faaliyetlerde kullandıkları arazilerin tapu fotokopileri, söz konusu araziler kiralık ise arazilerin kira sözleşmeleri, hayvancılık faaliyetlerinde hayvancılık işletme tescil belgesi, hayvanların pasaportları ve yetiştirici birliklerine üyelik belgesi olarak ifade edilebilmektedir.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir