Teb Bankası Yatırım Kredileri Hakkında

Teb Bankası müşterilerine verdiği yatırım kredileri kapsamında birçok kredi ürünü sunmaktadır. Bunlar arasında yer alan kredileri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Tarımsal Proje Kredisi,
 • Süt Hayvanlığı Kredisi,
 • Besicilik Kredisi,
 • Seracılık Kredisi,
 • Arazi ve İşletme Alım Kredisi,
 • Çiftlik ve bahçe İnşası / Modernizasyonu Kredisi,
 • Modern Basınçlı Sulama Sistemleri Kredisi,
 • Traktör Kredisi,
 • Makine – Ekipman Kredisi şeklinde yer almaktadır.

Bu şekilde Teb bankası da besicilik kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Teb Bankası tarım sektöründe faaliyet göstermesi yanında işletme kuruluş tarihi bir yılı geçmemiş olan tüm girişimcilerin finansman ihtiyacına yönelik olarak destek verilmektedir.

 

 

Tüm kredilendirme sürecinde işlemler girişimcilere özel olarak kurgulanmaktadır. Yapılan finansman talepleri girişimcilerin mali verilerine göre değil yaptıkları iş planı ile nakit akışlarına göre değerlendirilmektedir. Kredi iş fikrinin taşımış olduğu potansiyele göre değerlendirme yapılmaktadır.

Teb Bankası Besicilik Kredisi Hakkında

Teb Bankasının verdiği krediler arasında yer alan Besicilik Kredisi, etçil hayvan yetiştiriciliği alanında barınak yapılması ve tadilatlarının yapılması ile işletmelerin makine ve ekipman ihtiyaçlarına yönelik olarak ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik verilen bir kredidir.

Besicilik Kredisi vade oranı 60 aya kadardır. Ayrıca 6 ile 12 ay arasında da bir ödeme imkânı sunulmaktadır.

Teb Bankası Besicilik Kredisi Alma Koşulları Nelerdir?

Teb Bankası Besicilik Kredisi almak için başvuruda bulunacak kişilerin aşağıda detayları verilen belgeleri temin etmesi gerekmektedir. Gerekli belgeler;

 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi
 • İkametgâh senedi
 • Tapu fotokopileri
 • İşletme tescil belgesi
 • Başvuru sahibi ıslah / yetiştirici birliklerine üye ise üyelik belgesi

Getirilmesi gereklidir.

Teb Bankası Kredi Başvuru Şartları

Teb besicilik kredisi faiz oranları ve diğer krediler ile ilgili oranlar ile bilgiler şu şekildedir.

Taksitli Ticari Kredi hakkında:

Bu tarz krediler yatırım ihtiyacı olan girişimcilerin tüm ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayacağı bir kredidir.

Kredi Tutarı: Kredi talebi proje ihtiyacına bağlı olarak 50.000 Türk lirasına kadar teminatsız verilmektedir. Ancak işin türüne bağlı olarak TEB teminat talebinde bulunabilir. 100.000 Türk lirasına kadar ise teminat istenmektedir.

 

 

Ödeme Şekli: Kredi her ay olmak üzere eşit taksitler halinde veya işletmenin nakit akışına uygun şekilde geri ödeme imkanı sağlanmaktadır. 3 – 6 – 9 – 12 ay geri ödemesiz olarak daha sonrasında ise taksitli ödeme planı şeklinde yapılandırılmaktadır.

Vadesi: Kredi 36 aya kadar vadelendirilmektedir.

Kredi garanti Fonu (KGF) Teminatlı Tarım Girişimci Kredisi Hakkında:
Teb Bankası ve KGF’nin işbirliği ile tarım sektöründe faaliyet gösteren veya gösterecek olan girişimciler için 250.000 Türk lirasına kadar teminatsız kullanabilen bir kredidir.

Kredi Tutarı: Kredi başvurulan projenin ihtiyacına bağlı olarak teminat gösterilmeden 250.000 Türk lirasına kadar kullanılabilmektedir.

Ödeme Şekli: Kredi her ay olmak üzere eşit taksitler halinde veya işletmenin nakit akışına uygun şekilde geri ödeme imkanı sağlanmaktadır. 3 – 6 – 9 – 12 ay geri ödemesiz olarak daha sonrasında ise taksitli ödeme planı şeklinde yapılandırılmaktadır.

Vadesi: Kredi 60 aya kadar vadelendirilmektedir.

Daha detaylı bilgiler ve besicilik kredisi faiz oranları 2017 için en yakın TEB şubesinden bilgi alabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir