TEB Bankasından Arıcılık Kredisi Uygulaması

Son dönemlerde birçok özel ihtiyaç için özenle hazırlanmış kredi seçenekleri sunan bankalar sayesinde, insanlar da gerekli olan bütün ihtiyaçları için kredi çekme yoluna gitmeyi seçmektedirler. Bu kredi türlerinden biri de arıcılık kredisi olarak karşınıza çıkmaktadır. Arıcılık kredisi faiz oranları ne kadardır, kredi başvuru şartları nelerdir ve benzeri bütün sorularınızın cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

TEB Bankası Arıcılık Kredisi Nedir

 

Arıcılık ile uğraşan kişilerin şeker, kovan, nakliye, petek ve benzeri ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayan bir kredi türü olan TEB Bankası Arıcılık Kredisi, 12 aya kadar vade ve de vade bitiminde anapara ve faiz ödemelerini yapan bir kredi türüdür.

Arıcılık Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

 

 

TEB Bankası Arıcılık Kredisi alabilmeniz için taşımanız gereken belli başlı kriterler bulunmaktadır. Bu kriterler yerine getirildiği takdirde krediyi almaya hak kazanma şansınız yüksektir. Bu krediyi alabilmek için arıcılık ile uğraşıyor olmanız ve en az 50 adet kovana sahip olmanız gibi şartlar aranabilmektedir. Bu kredi var olan işinize destek ya da işleri daha da büyütmeniz için bir yardımcı olacaktır. TEB Bankası Arıcılık Kredisi başvurusunda bulunabilmeniz için bizzat TEB bankası şubesine gitmeniz gerekmektedir. TEB Bankası Arıcılık Kredisi başvuru formunu doldurduktan ve kredi başvurusu için gerekli olan evrakları tamamladıktan sonra siz en yakın TEB şubesine giderek kredi başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Başvuru İçin Gerekli Evraklar

 

Her kredi türünde olduğu gibi TEB Bankası Arıcılık Kredisi için de gerekli olan belli başlı evraklar bulunmaktadır. Bu evrakları tamamlayarak kolay bir şekilde kredi başvurusunda bulunmanız mümkündür. Arıcılık kredisi TEB başvuru şartları arasında şu evraklar yer almaktadır;

  • Nüfus Cüzdan fotokopisi
  • Çiftçi Kayıt Sistemi belgesi
  • Tapu fotokopilerinin tamamı
  • İkametgah senedi
  • Arıcılar birliğinden alınan arıcı kimlik belgesi

 

Arıcılık Kredisi Faiz Oranları Ne Kadardır

 

 

Arıcılık kredisi faiz oranları, bu krediyi almak istediğiniz bankaya göre değişkenlik gösterecektir. Devlet destekli olan bazı kredilerde arıcılık kredisi için faiz ödemesi bulunmazken, özel bankalarda uzun vadeli ve düşük faizli arıcılık kredilerini bulmak mümkündür. TEB bankası arıcılık kredisi faiz oranlarına bakacak olursak da kredi vadesi dolduktan sonra anapara ve faiz ödemesi yapıldığını görmemiz mümkündür. En fazla 12 aya kadar vade imkanı sunan TEB bankası, arıcılık kredisinde oldukça düşük faizler uygulayarak çiftçinin yüzünü güldürmektedir. Arıcılık ile uğraşan çiftçilerin bütün giderlerini karşılamakta yardımcı olacak olan arıcılık kredisini başka hangi bankalardan alabileceğinizi de sizin için paylaşıyoruz.

Arıcılık Kredisi Veren Bankalar

 

Arıcılık kredisi veren bankalar arasında TEB bankasının yanı sıra daha birçok farklı banka da bulunmaktadır. Bu bankaların arasında ilk sırada yer alan isimler ise şu şekildedir;

  • Ziraat Bankası
  • Finansbank
  • Şekerbank gibi bankalar yer almaktadır.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir