TEB Esnek Kademeli Konut Kredisi

TEB sizin yeni ev almanıza yardımcı olmaktadır. Hayallerinizdeki evlere kavuşmanıza yardımcı olan banka konut kredisi imkanıyla müşterisiyle buluşuyor. Düşük faiz oranıyla konut kredisi veren banka 100.000 TL miktarında bir kredi vermektedir. %1,29 faiz oranıyla vatandaşın tercih ettiği kredilerden biri olmaktadır.

Konut kredisi adı altında birçok kredi verilmektedir. Bunlar Her Şey Dahil Konut kredisi, evinizi alıp kiraya verebileceğiniz Al kirala konut kredisi, ödemenizi kendinizin planladığı Esnek Kademeli Konut Kredisi, yatırım aracılığı ile yapabileceğiniz %100 konut kredisi, ödemenize 36 aya varan taksit seçeneğiyle ödeyebileceğiniz Anapara Ertelemeli konut kredisi, gelirinize göre belirlediğiniz 2 veya 3 ay arayla ödeyebileceğiniz Dönem ödemeli konut kredisi, taksitlerinizi azaltabileceğinizi kademeli azaltan konut kredisi, taksitlerinizi arttırabileceğiniz kademeli artan konut kredisi, kredinizin belirli bir miktarını peşin diğerlerini taksitle ödeyebileceğiniz indirimli konut kredisi, ara ara ödeme yapabileceğiniz ara ödemeli konut kredisi, belirli aralıklar belirleyerek ödeme yapabileceğiniz mola verilen molalı konut kredisi ve bu konut kredilerine yapacağınız konut sigortaları TEB bankacılığında mevcuttur.

TEB kredi dışında kredi kartı da vermektedir. 18 yaşından büyük ve herhangi bir geliri olan vatandaşa kolayca kredi veren banka TEB gelir durumunuza göre kredi limitinizi belirlemektedir. Kredi kartı almak isteyenler başvuruları bankadan veya internet üzerinden kolaylıkla yapabilir. Nüfus bilgilerinizi yazarak ve gelir durumunuzu belirterek kolayca başvuruda bulunabilirsiniz.

Başvurularınızı takip etmek için yine aynı şekilde internet üzerinden veya banka şubesi müşteri hizmetlerinden takip edebilirsiniz. TEB kredi kartı başvurusu için gerekli iki belge vardır. Bunlar nüfus cüzdanınız ve fotokopisi ve gelirinizi gösteren gelir durum belgesidir. Gelirinizi sözle beyan etmenizde yeterli olacaktır. Eğer herhangi bir kredi kartınız varsa bu kredi kartınızdaki not düşük veya kara listede bulunuyorsanız kredi kartı alamazsınız.

Kredi notu, kredi kartı veya kredi çeken ve kullananların bu kredi borçlarını zamanla ödemesiyle veya ödememesiyle oluşan puanlardır. Kredi borçlarınızı zamanında ödediyseniz kredi notunuz yüksek olur ve diğer bankalardan da kredi kartı çıkartmanız kolaylaşır. Eğer kredi notunuz düşükse ve zamanla kara listeye girmişseniz artık hem kendi kredi kartınızı hem de başka bankaların kredilerini kullanmanız imkansızdır.

Kara liste kredinizi zamanında ödememenizden dolayı girdiğiniz bir listedir. Bazen af yoluyla bazen tüm borçlarınızı ödedikten sonra birkaç yıl içinde kara listeden çıkmanız mümkün.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir