TEB Konut Kredisi Faizlerini İndirdi

Konut Kredisi faiz oranlarıda son iki ayda önemli bir düşüş gözlenmişti. Bankaların birbiri ardına açıkladıkları faiz indirimi haberleri yeni bir ev hayali kuran tüketicileri kuşkusuz sevindirmişti.

Ancak yapılan faiz indirimleri mevcut Konut Kredisi kullanımını artırmış olsa da Konut Kredisi kullanmak isteyen müşterileri memnun edememişti açıkçası. Bu memnuniyetsizliğin iki nedeni olduğunu bizler de her fırsatta dile getirmeye çalıştık. Bu nedenlerden ilki  faizlerin indirilmesine rağmen bankalar tarafından talep edilen kredi masraflarının çok yüksek olması ve ikincisi de faiz indirimlerinin kısa vadeli Konut Kredileri için yapılması idi.

İşte şimdi de tüketicilerin bu taleplerini dikkate alarak Masrafsız Konut Kredisi Kampanyaları düzenlemeye ve uzun vadeli Konut Kredilerinde de faiz indirmeye başladılar.

Türk Ekonomi Bankası da (TEB) dün yaptığı basın açıklaması ile uzun vadede Konut Kredisi faizlerini indirdi. TEB tarafından yapılan açıklamaya göre daha önce banka tarafından açıklanmış olan 10 yıl vadeli Konut Kredisi faiz oranı yüzde 1,09’dan yüzde 0,95’e düşürüldü.

Umarız TEB’in bu indiriminin ardından diğer bankalardan da faiz indirimi haberlerini alırız ve daha uygun koşullarla kredi kullanabilme imkanına kavuşuruz.

3 Yorum

  1. ben de uzun zamandır diğer bankaların faiz oranlarını araştırıyordum. teb’in ki oldukça uygun.

  2. konut kredimizi yeniden yapılandırmak için sizin bankanızı düşünüyorum. 0.95 faiz oranı için eminim masraf talebiniz yoktur. diğer bankaya zaten masraf ödendiği için ikinci kez masraf alınması huhuksal olarak aykırı olduğu bakanlığın teblisinde ifade edilmiş. yinede 90.000 tl ev kredisini kapatarak (2 yıl ödendi) sizinle devam etmek ve mağdur olmak istemiyorum.bu konuda aydınlanmak istiyorum . saygılar.

    1. Sayın Filiz Hanım;

      Bizler sitemizde sadece bankaların kampanyalarını duyurmaktayız. Sitemizin bankalar ile hiçbir bağı bulunmadığından istemiş olduğunuz detaylı bilgiler konusunda ilgili bankanın şubelerini ziyaret ederek daha detaylı ve güvenilir bilgi sahibi olabileceğinizi belirtiriz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir