TEB Tarımsal BCH Kredisi

Ülke olarak ekonomik kaynaklarımızın önemli bir kısmını tarıma dayalı hammaddelerimiz karşılamaktadır. Ülkemizin eşsiz konumunun bir sonucu olarak ortaya çıkan bu durumla ilgilenen ülke insanımızın sayısı hiç azımsanamayacak kadar çok. Tarım dediğimiz zaman emek isteyen ve bu emeğin karşılığının alınması için canla başla çalışan çiftçiler gelmektedir. Ekonomik çarkın içine aktif bir şekilde tarım kaynaklarımızın girebilmesi için ve tarımı ekmek kapısı olarak gören çiftçilerimiz için birçok ihtiyaç baş göstermektedir. Baş gösteren ihtiyaçların birçoğu çiftçilerimizin daha rahat hareket etmesine ve topraklarımızdan tam anlamıyla verim sağlayabilmek için gerekmektedir. TEB Bankası BCH Kredisi çiftçilerimizi rahat ettirebilmek için bahsi geçen kredi imkanını ilgililere sunmuştur. Sunmuş olduğu bu kredi imkanı sayesinde tarımı ekmek kapısı olarak gören çiftçilerimiz birçok avantajla karşılaşacaklar. Uzun vadede ülke ekonomisine de yarar sağlayacak olan TEB BCH Kredisine yakından bakalım.

Çiftçiye Avantaj

Ülkemizin hatırı sayılır bankalarından biri olan ve ülke insanının ekonomik anlamda ihtiyaçlarına cevap verebilmek için birçok kampanya ve kredi türünün altına imza atan TEB Bankası yukarıda zikrettiğimiz kredi türü ile bu sefer çiftçiye yardımın peşinde. İnternet sayfasından edindiğimiz bilgiler ışığında öncelikle BCH olarak kısaltılan kavramın tam adını öğrenelim. BCH kısaltması ile kastedilen Borçlu Cari Hesabı olarak karşımıza çıkmaktadır.

BCH kavramı kimi müşterinin yararına olup bu sayede, sağlamış olduğumuz nakit ve üretimimize uygun olan kredi imkanı yani rotatif kredi imkanı ortaya çıkmaktadır. TEB’in internet sayfasında ana başlığımız da yer alan bilgilere göre 12 aya kadar vade imkanı sunan tarımsal kredi ayrıca 1/3 ayda olmak kuralıyla devre faizi tahsilatı imkanının yanında, vade sonunda da anapara ödeme avantajını sunmaktadır. Bu avantajlar göz önüne alındığında tarım kredisi veren bankalar dediğimiz zaman TEB akla gelecektir. Tarımsal kredi adı altında sunulan bu imkanın ayrıntıları için yazımızı okumaya devam edelim.

Tarımsal Kredi İçin Belgeler

TEB’in ilgili kredisi için internet sayfasına ulaşabilmek için arama motoruna ana başlıkta yer alan metni yazmak yeterli olacaktır. İlgili sayfayı açtıktan sonra verdiğimiz vade ve ödeme bilgilerinin dışında tarımsal krediyi almak için istenen belgeler şu şekilde; çiftçinin kayıtlı olduğu sistemdeki kayıt belgesi, nüfus cüzdanının fotokopisi, tapu belgelerinin fotokopileri, ikametgah seneti olarak adlandırılan belge, eğer arazi kiralık ise kira sözleşmesi belgesi, ilgili kişi hayvancılık yapıyorsa işletme belgesi verilmeli, hayvancılıkla uğraşan ilgililerin elinde bulunan hayvan pasaportları, yetiştirici birliklerine eğer kişi üye ise üyelik bilgilerinin yer aldığı üyelik bilgisi, ilgili kişi şayet seracılık faaliyeti ile uğraşıyorsa örtü altı belgesi başvuru belgelerine eklenmeli. TEB tarım kredisine bahsi geçen belgeler eşliğinde şubelerden başvurulabilir. Daha fazla bilgi ve merak edilenler için TEB şubeleri siz değerli müşterilerini misafirperverlikle beklemekte.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir