Tek Paylaşımla 54.000 TL Kazanma Şansı

Talih kuşu sizin de başınıza konabilir.. Bu haberimiz hayatın olumsuz yönlerine bakmayan ve neden ben olmayayım ki diyecek ziyaretçilerimiz için.. Japon milyarder iş insanı Yusaku Maezawa (44), deney için 1000 kişiye 54 bin TL dağıtacak. Her bir şanslı kişiye 54 ‘er bin TL verecek olan Japon milyarder sadece bu kişilerin para ile mutlu olup olamayacağını test etmek istiyor..

Deney İçin 1000 Kişiye 54 Bin TL Dağıtacak

Japon milyarder Yusaku Maezawa, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden bir paylaşım yapan ve yaptığı bu paylaşımı retweet eden 1000 kişiye toplam 1 milyar Japon Yeni (Yaklaşık 54 milyon TL) dağıtacağını duyurdu.

Yusaku Maezawa, 2019 yılında Twitter’da yaptığı paylaşımı retweet edenler arasında yaptığı çekilişle 100 kişiye 1 ‘er milyon Japon Yeni (Yaklaşık 54 bin lira) dağıtmıştı ve 4 milyonu aşan retweet sayısıyla ‘Tüm zamanların en çok retweet edilen tweet’i rekorunun sahibi olmuştu.

Bu Yıl Çıta Daha da Yükseldi

Bu yılın ilk gününde ise yapmış olduğu paylaşımla çıtayı yükselten Maezawa, 2020 yılında 1000 kişiye toplam 1 milyar Japon Yeni dağıtacağını duyurdu. Bu da bizim paramızla 54.000 TL demek.. Maezewa’nın bu parayı dağıtma amacı da bir hayli ilginç.. Milyarder iş adamı sadece paranın insanlara mutluluk getirip getirmeyeceğini görmek istiyor ve bunun için bir sosyal deney yaptığını ifade ediyor. Japon iş insanının paylaşımı bu yıl da 4 milyondan fazla kullanıcı tarafından retweet edildi.

Deney İçin 1000 Kişiye 54 Bin TL Dağıtacak

Yusaku Maezawa Kimdir ?

Forbes Dergisi ‘nin verilerine göre yaklaşık 2 milyar dolarlık bir servete sahip olan Maezawa, Japon giyim markası Zozotown ‘ı kurduktan sonra Softbank ‘a satmış ve aynı şirketin CEO koltuğuna oturmuştu. Aynı zamanda bir sanat koleksiyoncusu olan Maezawa, Jean-Michel Basquiat’ın 1982 yılında çizdiği bir tabloyu geçtiğimiz yıl tam 110 milyon dolar ödeyerek satın almış ve tüm dünyada gündem olmuştu.

Maezawa 2019 yılında Elon Musk’ın SpaceX roketiyle ay çevresinde seyahat edecek ilk turist olmuş ve haberlere konu olmuştu. Uçuşun 2023 yılında gerçekleşeceği duyurulmuştu.

Kaynak; Banka Kredileri

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir