Vakıfbank 70 Yaş Üstü Kredi

Birçok müşteri harcamaları ve giderlerini karşılamak amacıyla veya birikim yapmak için bankalardan ihtiyaç kredisi için başvurmakta ve ihtiyaçları olan kredi tutarını bankadan temin etmektedir. Bu krediyi temin ederken vade ve faiz oranları, taksit tutarına dikkat ederek kendine en uygun avantajı sağlayan bankayı tercih etmektedirler. Bu sayede her banka farklı avantajlarla ve cazip imkanlarla çeşitli kampanyalar düzenleyerek ihtiyaç kredilerini müşterilerinin hizmetine sunmaktadırlar. Bu da cazip imkanlar açısından bankaların arasındaki bu rekabeti arttığından kredi konusunda müşteriyi baya imkan sahibi kılmaktadır. Bu bankaların kampanyalarını tercih ederken müşterilerin kişisel ihtiyaçları ve gereksinimleri rol oynamaktadır.

Bazı bankalar ayrıca kişilere ve özel günlere özgü çeşitli ihtiyaç kredisi kampanyaları sunmaktadır. Kamu çalışanlarına özel veya bayram kredisi şeklinde farklı daha birçok kampanya da mevcuttur. Bunlardan bir tanesi de 70 yaşın üzerindekilere verilen kredidir. Vakıfbank’ın düzenlediği 70 yaş üstü kredisi belli yaşın üzerindeki emekliler adına ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Vakıfbank emekli kredisi yaş sınırı 80 olarak düzenlemiştir. Emekli vatandaşların aldıkları düzenli maaşlarla birlikte emeklilere uygun geri ödeme imkanı sağlayarak ihtiyaç kredisi imkanından mahrum bırakmamaktadır. Bu da kampanyayı cazip hale getiren nedenlerden bir tanesidir. Birçok banka emeklilere özel ihtiyaç kredisi imkanı sunmaktadır.

Koşullar

  • Vakıfbank 70 yaş üstü kredi başvurusu için yaş limiti 80’dir. 80 yaşının üstünde olmamalıdır. Yaşla birlikte artan ölüm riskinin göz önünde bulundurulması adına Vakıfbank 80 yaş limitini koymaktadır.
  • Sosyal güvenlik maaşının PTT’den alınması gereklidir.
  • Başvurular PTT şubesi aracılığıyla yapılmaktadır. Vakıfbank, kredi geri ödemesi için yine PTT anlaşmalı bankadan onun aracılığıyla almaktadır.

Kredi özellikleri

Vakıfbank emekliye faizsiz kredi sunmasından ziyade çok düşük faiz oranıyla 20.000TL’ye kadar 36 aya kadar taksit seçenekleriyle cazip imkanlar sunmaktadır. %1.42 faiz oranı aylık maliyet %1.74 , yıllık maliyet ise %20.87’ye gelmektedir. Diğer ücretler 114.61TL’dir. Diğer ücretler ve tahsil edilen faiz oranıyla tahsil edilen tüm ücretler aylık ve yıllık maliyetlere dahildir.

Vakıfbank ihtiyaç kredisi hesaplama için Vakıfbank internet sitesi üzerinden hesaplama araçları üzerinden kredi hesaplama sekmesinden çekmek istediğiniz kredinin ismini yazabilir vadesi ve tutarını öğrenebilirsiniz. Taksit periyodu ve ödemesiz dönem seçenekleri de bulunmaktadır. İhtiyaç kredilerinden herhangi birisini seçtiğiniz anda kendiliğinden vade aralıkları ve tutar aralığı çıkacaktır. 70 yaş üstü emeklilere özel krediyi seçerseniz en fazla 36 aya kadar vade seçeneği çıkacaktır. İstediğiniz tutarları girip hesapla sekmesine bastığınızda yıllık ve aylık maliyetler, kredi tahsis ücreti, yıllık ödenecek tutarlar ve taksit tutarı gibi birçok konuda bilgileneceksiniz. Vakıfbank 70 yaş üstü kredisinden yararlanmak ve bu konuda detaylı bilgi almak için Vakıfbank’ın herhangi bir şubesini ziyaret edebilir veya müşteri hizmetlerini arayıp danışarak bilgi alabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir