Vakıfbank Hızlı Bitirme Kredisi Nedir?

Vakıfbank Hızlı Bitirme Kredisi nasıl alınır? ; Vakıfbank hızlı bitirme kredisi, konut yapı kooperatiflerine inşaatlarını hızlı tamamlamaları için ihtiyaç duydukları finansmanı sağlayan kredi türüdür. Vakıfbank’tan hızlı bitirme kredisi almak için konut yapı kooperatifinin sahip olması gereken özellikler;

 

 

 • Konut yapı kooperatifine ait olan inşaatların %20 ve %80 arasında yapılma seviyesinde bulunmaları gerekmektedir.
 • Konut finansmanı alabilmek için kooperatife üye olanların gerekli şartları sağlamaları gerekir.
 • Bu kredi türü, belediye sınırları içerisindeki kooperatif inşaatları için geçerlidir.
 • Kat irtifakı tesisi arsa üzerinde sağlanmış olmalıdır. ( Kooperatif adına)

*Kredi; %20-80 gerçekleşme seviyesindeki inşaatlar için düşük faiz oranlarıyla Bankomat 7/24 kredisi olarak kullanılabilir. Bu kredi dilimler şeklinde kullanılabilir.

*İnşaatlar bitinceye kadar yani devam ettiği sürece kredinin yalnızca aylık faiz oranları ödenir. Söz konusu inşaatların bitiminden sonra alınan kredinin borcu kooperatif üyeleri arasında paylaştırılıp şahsileştirilebilir.

*Kredi borcunun paylaştırıldığı kooperatif üyeleri için de Vakıfbank’ta ayrı bir kredi imkanı sağlanmaktadır. Üyeler, kendilerine düşen kredi borcunu ödemek için isterlerse Vakıfbank Konut Finansman Kredisinden yararlanabilirler.

Vakıfbank Hızlı Bitirme Kredi Başvurusu için Gerekli Olan Evraklar

 

 

Vakıfbank’tan hızlı bitirme kredisi alabilmek için başvuru esnasında eksiksiz olarak bazı belgelerin teslim edilmesi gerekmektedir. Kredi için gerekli olan evraklar:

 • Öncelikle Hızlı Bitirme Kredisi kullanmak istenildiğine dair Kooperatif Yönetim Kurulu’nun kararı gösterilmelidir.
 • Kayıtlı kat irtifaklı tapu senetleri ( Kooperatif adına kayıtlı olmalıdır)
 • Takyidat Belgesi gerekmektedir. ( Tapu Sicil Müdürlüğü’nden alınmış ve son tarihli olmalıdır)
 • İmar Durum Belgesi-İmar Çapı ( Belediye tarafından onaylı )
 • Mimari proje ve yerleşim planı ( Belediye tarafından onaylanmış )
 • İnşaat ruhsatı gösterilmelidir.
 • En son tarihli Genel Kurul Karar Tutanağı ( üye aidat miktarlarının belirlenmiş olduğu) ve eki hazirun cetveli
 • Banka, eğer inşaat kooperatifçe kat karşılığında yapılıyorsa Kat Karşılıklı İnşaat Sözleşmesini ve konut paylaşım listesini talep etmektedir.

*All risks sigortası yapılmaktadır. Kredi vadesi de duruma göre her yıl güncellenir.

Vakıfbank Hızlı Bitirme Kredisi Faiz Oranları Nedir?

 

Vakıfbank hızlı bitirme kredisi faiz oranları; faiz oranları değişkenlik gösterebilmekle beraber hızlı bitirme kredileri aylık %1.11 faiz oranından başlamaktadır. Hızlı bitirme kredisi almak isteyen kooperatif yöneticilerinin Vakıfbank şubelerinden ayrıntılı bilgi edinmeleri gerekmektedir. İnşaatlar tamamlanmadan önceki süreçte hızlı bitirme kredisi için yalnızca aylık faiz oranları ödenir.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Hesaplamaları

 

BağlantıVakıfbank ihtiyaç kredileri; İhtiyaç kredisi almak isteyen kişiler hesaplama yapmak için Vakıfbank’ın resmi web sayfasındaki hesaplama aracından yararlanabilirler. Vakıfbank ihtiyaç kredileri 48 aya kadar vade seçenekleri ile müşterilere sunulmaktadır. Vakıfbank’tan taksitli ihtiyaç kredisi almak isteyenler örnek olarak 10.000 TL tutarındaki bir krediyi 48 ay vade ve aylık %1.75 faiz oranıyla ile geri ödeyebilirler. Kredi tahsis ücreti, kredi tutarına dahil değildir ve banka örnekteki kredi için 50 TL tahsis ücreti alır. Banka ayrıca hayat sigortası talep etmektedir.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir