Vakıfbank Konut Kredisi Hesaplama Araçları

Günümüzde ev almak için kredi çekmek ve kira ödemek arasındaki uçurum hızla azalırken, bankaların bu konudaki çalışmaları da hız kazanıyor. İster devlet memuru, ister özel sektör çalışanı, ister serbest meslek sahibi olun, ev almaya karar verdikten sonra bütün bankaların farklı uygulamaları ile mutlaka size uygun bir kredi bulmak mümkün. Bu yazımız da, Vakıfbank’ın avantajlı konut kredisi ve vakıfbank konut kredisi faiz oranları hakkında olacak.

Vakıfbank Konut Kredi Alternatifleri Nelerdir?

Vakıfbank’ın yarı devlet – yarı özel sektör bankası olması, kredi faizlerinin diğer bankalara göre bir nebze daha düşük olmasını sağlayan en önemli etkenlerden birisi.

Vakıfbank’ın ‘’Sarı Panjur Ev Kredisi’’ adını verdiği bu kredi, tahmin edebileceğiniz gibi ev almak isteyenlere göre avantajlı faizler ve ödeme koşulları sunan bir kredi tipi. Sarı Panjur Kredisi’nin de kendi içerisinde ihtiyaca yönelik birkaç kredi şekli mevcut.

Çevre Dostu Konut Kredisi tercih etmeniz durumunda, Vakıfbank kredi kullanan her müşterisi için bir adet fidan dikiyor. Bu şekilde Vakıfbank Türkiye’nin birçok yerinde yaklaşık 110.000’den fazla fidan dikmiş durumda.

Sarı Panjur ’a ait bir diğer ev kredisi ise Kentsel Dönüşüm Kredisi’dir. Evini kentsel dönüşüm kapsamında yenilemek veya genişletmek isteyen müşteriler bu krediye başvurarak, uygun ödeme koşulları ile kredilerini alabilirler. Ancak bu kredinin kullanılması için söz konusu evin “6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun” a tabii olması gerekmektedir.Standart sarı panjur ev kredisini ve faiz oranlarını daha detaylı bir şekilde inceleyelim.

Sarı Panjur Konut Kredisi ve Diğer Alternatifler

Aşağıda örneklemesini yapacağımız sarı panjur kredisini ‘’Standart Sarı Panjur’’ başlığı altında bulabilirsiniz.

Örnek bütçede 100 bin liralık bir konut kredisi ihtiyacınız olduğunu varsayalım ve bu tutar üzerinden aylık taksitlerinizi hesaplayalım. Faiz oranının şu an için %0.95 olduğu bildirilmiştir. Bu kredinin maksimum vadesi ise 120 aydır.

120 ay vade ile bu tutarı çekmek isterseniz aylık ödemeniz 1.400 TL civarında olmaktadır.

60 ay vade ile bu tutarı çekmek isterseniz aylık ödemeniz 2.194 TL civarında olmaktadır.

Sarı Panjur Konut Kredisi, müşterilerine birçok farklı alternatifi de beraberinde getiriyor. İçlerinden mutlaka size uygun olan bir ödeme planı bulabilirsiniz.

  • Masrafsız Sarı Panjur
  • Bağlantı Artan Taksitli Sarı Panjur
  • Azalan Taksitli Sarı Panjur
  • Ara Ödemeli Sarı Panjur
  • Periyodik Ödemeli Sarı Panjur
  • Anapara Sabit Sarı Panjur
  • Taksitleri Sonra Sarı Panjur
  • Anaparası Sonra Sarı Panjur
  • Transfer Et Sarı Panjur
  • Standart Sarı Panjur

Vakıfbank konut kredisi hesaplama ile ilgili size uygun bütçeyi bulabilmek için en yakın Vakıfbank şubesine gidebilir, üzerinden başvurunuzu yapabilir veya 0850 222 0 724 çağrı merkezi üzerinden talep oluşturabilirsiniz.

 

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir