Vakıfbank Sarı Panjur Ev Kredisi

Halden anlayan banka sloganı ile hizmet veren Vakıfbank, ev sahibi olmak isteyenlere Sarı Panjur halden anlayan konut kredisi kampanyasına devam ediyor. Sarı Panjur kampanyası ile Vakıfbank sunduğu çeşitli konut kredisi paketleriyle başvuranları bütçelerine en uygun krediyi vererek ev sahibi olmalarına destek oluyor. Vakıfbank, hem kendi seçtiği konutu alabilmek için kredi almak isteyenlere kredi desteği verirken hem de 22 ilde inşa edilmekte olan anlaşmalı projelerden konut almak isteyenlere kredi vermektedir.

Vakıfbank’ın hali hazırda 4 farklı Sarı Panjur Konut Kredisi opsiyonu vardır:

Azalan Sarı Panjur opsiyonu taksitleri yüksek tutarlarda ödeyip kademeli olarak düşürmek isteyenler için bir seçenektir. Vade ve faiz oranlarındaki azalmalar müşterinin tercihine göre gerçekleşmektedir. 120 aya kadar vadelerden yararlanılabilir ve istisnai durumlar hariç teminat olarak sadece satın alınan ev ipotek edilir.

Kentsel Dönüşüm Kredileri, kentsel dönüşüm kanunu kapsamında, riskli kategorisindeki konut sahiplerine 3 ve 120 ay arası vadeli %1.08 aylık faiz oranıyla kentsel dönüşüm yapım kredisi veya kentsel dönüşüm bitmiş konut kredisi olarak verilmektedir. Kentsel dönüşm yapım kredilerinde ekspertiz bedeli alınmamakta, bitmiş konut kredilerinde ise 800 TL ekspertiz bedeli alınmaktadır.

Ara Ödemeli Sarı Panjur opsiyonu, ev kredisi taksitini belli dönemlerde daha fazla ödemek isteyenler için uygundur. Böylece taksit sayısı azalacaktır. Fazla ödeme yapılacak dönemler ve tutarlar müşteri tarafından belirlenebilmektedir. İstisnai durumlar hariç teminat olarak sadece satın alınan ev ipotek edilmektedir.

Anapara Sabit Sarı Panjur opsiyonu, vade sonuna kadar anaparanın sabit kalmasını ve taksit tutarlarının azalarak gitmesini tercih edenler için sunulan bir kredi alternatifidir. Bu opsiyonda müşteri anapara tutarının vade boyunca aynı kalmasını isteyebilir. İstisnai durumlar hariç teminat olarak sadece satın alınan ev ipotek edilir.

Başvurulacak Sarı Panjur paketine karar verildikten sonra Vakıfbank web sitesinde yer alan hesaplama aracından aile geliri ve alınmak istenen evin ekspertiz bedeli girilerek; alınabilecek kredi miktarı, taksit oranları ve vadeler hesaplanarak taslak bir ödeme planı çıkarılabilir. Bu ödeme planı taslağı ile en yakın Vakıfbank şubesine gidilerek Sarı Panjur konut kredisine başvurulabilir. Konut kredileri alanında uzmanlaşmış bankalardan biri olan Vakıfbank ihtiyaca en uygun konut kredisini, ödenebilir taksitlerle ve en uygun ödeme planı ile sunmaktadır. Ayrıca, Vakıfbank Sarı Panjur konut kredisi kullananlar adına bir fidan dikerek çevre dostu konut kredisi olduğunu da ispat etmektedir.

 

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir