Vakıfbank Sıfır Araç Kredisi Hakkında

Vakıfbank cazip faiz oranları ile birlikte sıfır araç kredisi imkânı sunmaktadır. Vakıfbank sıfır araç kredisi nasıl alınır ve Vakıfbank taşıt kredisi faiz oranları hakkında detaylı bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

 

 

Vakıfbank Sıfır Araç Kredisi Özellikleri şunlardır ;

  • Satın alımı yapılacak olan otomobilin nihai fatura değeri 50.000.TL’yi aşıyor ise bu bedelin 50.000 Türk lirasına kadar olan kısmı için % 70 ve 50.000 Türk lirasının üstünde olan kısım için ise de % 50’sine kadar kredi kullanımı yapılabilmektedir.
  • Sıfır araç kredisinde 48 aya kadar vade ile aylık olarak 3 aylık dönemler halinde veya değişken taksitlerle şeklinde geri ödeme seçenekleri bulunmaktadır.
  • Bu kredi, belirli ve düzenli bir geliri olup, istihbaratı da olumlu olan gerçek kişiler tarafından kullanılabilir.
  • Kredi kullanımı sırasında araç rehni, teminat olarak alınmaktadır. Ancak Vakıfbank eğer gerekli görür ise buna ek olarak da başka bir kefalet, gayrimenkul ipoteği veya nakit – mevduat – döviz tevdiatların rehnini isteme hakkı bulunmaktadır.

Vakıfbank Sıfır Araç Kredisi Başvuru Koşulları Hakkında

Bu krediye başvuru yapabilmek için aşağıda detayları verilen belgelerin müracaat yapılacak olan Vakıfbank şubesine teslim edilmesi gerekmektedir. Gerekli evraklar;

  • Başvuru sahibinin nüfus cüzdanı veya sürücü belgesinin aslı ve fotokopisi gereklidir,
  • Başvuru sahibinin gelir durumunu gösterir belge (Başvuru yapan kişi ücretli ise maaşı üzerinde herhangi bir kısıtlama veya haciz olmadığına dair bir yazı getirmesi gerekmektedir. Başvuru yapan kişi emekli ise, maaşını aldığı bankadan alınacak olan onaylı bir maaş hesap ekstresi yeterli olacaktır.)
  • Alımı yapılacak olan otomobil faturası veya proforma faturası,

Başvuru için gereklidir.

 

 

Vakıfbank Taşıt Kredileri Faiz Oranları Hakkında

Sıfır km taşıt kredilerinde kredi tutarı, vade ve faiz oranı ile ilgili detaylı hesaplama tablosu aşağıdadır;

 

0 KM Taşıt KREDİSİ

Alınacak Ücretler

(TL) *

Maliyet Oranları

(%) ***

 

Kredi Tutarı

 

Vade

 

Faiz Oranı (Aylık)

 

Kredi Tahsis Ücreti

 

Efektif Yıllık Faiz Oranı

 

50.000 TL

 

48 Ay

 

% 1,45

 

250,000 TL

 

% 23,3657

 

  • Taşıt kredileri için Kredi Tahsis Ücretleri kredi tutarının yüzde 0.5’i kadar olup Kredi Tahsis Ücreti üzerinden yüzde 5 Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) de alınmaktadır.
  • Krediler için Efektif Yıllık Faiz Oranı hesaplamaları sırasında kredi için tahsil edilen (BSMV de dâhil olmak üzere) kredi tahsis ücreti yanı sıra faiz ile vergiler krediye dâhil edilmiştir.
  • Efektif Yıllık Faiz Oranı örnek vade ile örnek tutar üzerinden hesaplanmıştır. Ancak faiz oranları alınan aracın markası yanı sıra yetkili bayi ile olan anlaşma koşullarına göre de değişiklik gösterebilmektedir.

Vakıfbank Sıfır Araç Kredisi için belirtilmiş olan faiz oranın geçerli olabilmesi için, kredi başvurunda bulunan kişi için asgari bir maaş tutarında Kredili Mevduat Hesabının açılmış olması gereklidir.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir