Vakıfbank’tan İnternet Hızında Kredi Faiz Oranları

Maaşını Vakıfbank’tan çeken müşterilerine ayrıcalıklı Anında Vakıfbank ihtiyaç kredisi fırsatından yararlanmak için Vakıfbank Mobil Bankacılığı kullanılması yeterli olacaktır.

Vakıfbank İnternet Aracılığıyla Anında Krediden Yararlanabilenler Kimler?

Maaşlarını Vakıfbank’tan çeken bireysel bankacılık kullanan müşteriler Vakıfbank İnternet Bankacılığı’nı ya da Vakıfbank Mobil Bankacılık ‘la ihtiyaç kredisinden yararlanabilirler.

Özel sektörde çalışanların da bu kredi fırsatından yaralanabilmeleri için son altı ay içinde maaş ödemelerini Vakıfbank’tan almaları gerekmektedir. Kamu çalışanları ve emekli Vakıfbank müşterileri için bu son altı ayda Vakıfbank’tan ödeme alma koşulu aranmamaktadır. Bu müşteriler maaşlarını Vakıfbank’a taşır taşımaz anında krediden yararlanabilecekler.

Vakıfbank İnternet Hızında Kredi Ne Zaman Kullanılabilir?

Vakıfbank müşterileri hafta sonu veya resmi tatillerde bile (Sadece 2:50 ile 3:30 saatleri haricinde) arzu ettikleri her an sigortalı ve sigortasız kredi çeşitlerinden yararlanabilirler.

Vakıfbank’tan İnternet Hızında Kredi İçin Nasıl Başvurulur?

İnternet Bankacılığı’ndan Vakıfbank İnternet Hızında Kredi için giriş yaptığınız takdirde ekranda bulunan ‘başvurular’ bölümünden konuyla alakalı olan alanların doldurulmasıyla başvurulabilir.

Mobil Bankacılık kullananlar başvurmak amacıyla öncelikle ilgili bölüme giriş yapmaları gerekiyor. ‘Başvurular’ bölümünden ihtiyaç kredisini seçerek bu alanda bulunan konuyla alakalı bölümleri doldurmak yeterli olacaktır.

Vakıfbank ‘tan İnternet Hızında Kredi İçin Başka Şartlar Neler?

Vakıfbank müşterileri internetten yaptıkları başvuru sonucunda kullandıkları kredi için taksit ödemelerinde, erken borç kapatma durumunda, ara ödemelerde veya vazgeçme şeklinde olabilecek işlemleri şubelerden gerçekleştirebilecekler. Vakıfbank müşterileri kullanılan kredilerle ilgili sözleşmeler ve ekleri çağrı merkezini aramak suretiyle postayla kendilerine ulaştırılmasını talep edebilmektedirler veya bunlar için şubelere de gelip talepte bulunabilmektedirler.

Sigortalı İnternetten Anında Kredi İçin Bir Örnek

Vakıfbank müşterisi sigortalı olmak koşuluyla 48 ay vade seçeneğiyle 30 Bin Lira İnternet Hızında Kredi kullanırsa Vakıfbank kredi faiz oranları yüzde 1.29 olarak uygulanmaktadır. Böylelikle aylık ödenmesi gereken taksit 890 Lira olup kredi tahsis ücreti 150 Lira olmaktadır.

Çekilen bu krediden kredi tahsis ücreti toplam kredi miktarının yüzde 0.50 olacak şekilde hesaplanır ve kredi tahsis ücretinden yüzde 5 sigorta vergisi alınır.

Bu kredide yüzde 20.5951 olan efektif senelik faiz oranı hesaplanırken kredide tahsil edilecek faizler ve vergi dahil edilir. 35 yaşında bir erkek müşterinin krediyi çektiğini varsayarsak sigortanın prim miktarı 106 Lira olacaktır. Bu 106 Lira efektif senelik faiz oranı hesaplanmasında dahil değildir. Hayat sigortasının miktarı kredinin miktarına ve müşteri yaşı üzerinden farklılık gösterir.

Sigortasız Anında İnternetten Kredi İçin Bir Örnek

Bağlantı Bir Vakıfbank müşterisi 15 Bin Lira değerinde 48 ay vade seçeneğiyle sigortasız anında kredi kullanırsa uygulanacak oran Vakıfbank kredi faiz oranları yüzde 1.43 olup ödenmesi gereken aylık taksit miktarı 461 Lira olacaktır. Kredi tahsis ücreti bu kredide 75 Lira olacaktır. Kredi tahsis ücreti bu kredide çekilen toplam miktarın yüzde 0.50 ‘si olacaktır. Kredi tahsis ücretinden yüzde 5 sigorta vergisi alınacaktır.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir