Vakıfbank’tan KOSGEB Üyelerine Kredi İmkanı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Başkanlığı (KOSGEB) kendi işyerini açmak isteyen küçük girişimcilere finansal destek sağlamaktadır. 1990 yılından bu yana ülkede girişimcilerin sahada aktif rol oynaması için imkan sunan KOSGEB, girişimcilere karşılıksız yardım yapmaktadır.

KOSGEB kredisi almak isteyen girişimcilerin devlet tarafından aldığı desteğe hibe denmektedir. Kuruluş, girişimciler arasındaki rekabet ortamını artırmak ve girişimcilerin ülke ekonomisindeki yerini artırmaktadır. Bu durum istihdam açısından da önem taşımaktadır. Bankalarla her zaman işbirliği içinde olmuş olan ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı olarak hayatına devam eden KOSGEB’in sağladığı hibelerden faydalanabilmek için öncelikle KOSGEB üyesi olunması gerekmektedir.

Kosgeb’e Nasıl Üye Olunur?

KOSGEB’e kayıt olmak isteyen girişimcinin kurum tarafından verilen iş kurma danışmanlığı eğitimini uygulamalı olarak almak zorundadır.

Girişimci, kurumca üniversite sınırları içinde gerçekleştirilen programlara katılım sağlamalı veya üniversiteden mezun olmalı.

İŞGEM bünyesinde bulunan girişimcilerin 1 yıl içinde işletme kura şahıslardan faydalanılmalıdır.

Vakıfbank kosgeb kredisi veren 2017 anlaşmalı bankalar arasında yer almaktadır. Vakıf Bankası KOSGEB onayını almış olan esnaflara sıfır faizi kredi imkanı tanımaktadır. 2016-2017 yıları arasında Faizsiz İşletme Desteğine başvuru yapmış olan KOSGEB üyeleri, 50 bin lira sıfır faiz fırsatı sunan Vakıflar Bankası KOBİ Bankacılığı Hizmetlerine başvuru yapabilmektedir.

KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi olanağından faydalanmak isteyen KOSGEB girişimcileri için Vakıf Bankası özel kredi limiti uygulamasını başlatmıştır. Bu uygulama müşteri taleplerinin hızlı bir şekilde değerlendirilmesi maksadıyla banka tarafından yürürlüğe koyulmuştur. Bununla birlikte Vakıf Bankası yıllardır KOBİ üyelerine yaptığı desteklerle birlikte sürekli yakın destek mesajları vermeye devam etmektedir.

Nasıl Başvuruluyor?

İçeriğimizin devamında Vakıfbank kosgeb kredisi başvurusu hakkında bilgiler vereceğiz.

Vakıfbank KOSGEB girişimcileri için Mini Kredi paketiyle 36 ay vade fırsatıyla 20 bin Türk Lirası destek sağlıyor. Bunun yanı sıra yine Vakıfbank, 36 aya varan vade fırsatıyla 50 bin Türk Lirası üst limitli kredi fırsatı da sunmaktadır. Banka, her girişimcinin bütçesini göz önünde bulundurmakta ve birbirinden farklı geri ödeme seçenekleriyle kolay ödeme imkanı tanımaktadır.

Bu taksit seçenekleri arasında;

Eşit taksitli ödeme seçeneği, üç ayda bir eşit ödemeli taksit imkanı, üç aya kadar ödemesiz dönemli değişken taksit imkanı, bir yıl içinde 4 taksite kadar ertelemeli taksit imkanı yer almaktadır.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Vakıfbank kosgeb kredisi başvuru şartları;

Girişimci, işletmesinin vergi levhası,

Varsa ortağıyla birlikte nüfuz cüzdanı fotokopisini ve imza sirküleri,

İşletmenin son yıla ait mali tablosu ve mizan bilançosunu getirmelidir.

Bankanın girişimciye kredi verebilmesi için, işletme sahibinin vergi borcunun bulunmaması ve kara listede olmaması gerekmektedir. Banka tarafından belirtilen geri ödeme koşullarına onay veren girişimci esnaf kredisinden faydalanabilmektedir.

Girişimcinin yukarıda belirtilen belgelerle birlikte banka şubesine gitmesi gerekmektedir. Banka, işletmenin gelir düzeyini göz önünde bulundurarak 50.000 TL üst limitli kredi fırsatı tanımaktadır.

 

 

 

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir