Yapı Kredi Alışveriş Kredisi Hakkında

Alışveriş yapmak hepimiz için eğlenceli bir deneyimdir. Hem ihtiyaçlarımızı karşılamış olmanın mutluluğunu yaşarız, hem de alım gücüne sahip olmanın mutluluğunu yaşarız. İş hayatına harcadığımız emeğin karşılığını almanın zevkini yaşarız ve hayatımızdaki stres faktörünü de bir seviye aşağıya indiririz. Tabi ki günlük hayatın temposu içinde belli bir nakit akışı vardır. Belki alışverişe harcamak istediğimiz miktarı ödeme yapmamız gereken başka durumlar ya da borçlar söz konusuysa istediğimiz şekilde kullanamayız. Bu gibi durumlarda bize en cazip görünen yer bankalardır. Alışveriş kredisi veren bankalar araştırılır çünkü kredi ihtiyacımız oluşmuştur ve biz de kendimize en uygun seçeneği değerlendirmek isteriz.

Tabi ki kullanmak istediğimiz miktar bütçemizi sarsmamalıdır ve uygun faiz seçeneklerine sahip olmalıdır. Böylece maddi durumumuzun yettiği ölçüde bir kredi miktarına başvururuz. Bu süreç her kredi başvurusunda böyle olur ama alışveriş söz konusu olduğunda ani ihtiyaçlarımız söz konusudur ve beklemek istemeyiz. Beklemeden kaynaklı böyle bir zaman kaybı bir dezavantajdır çünkü hem yeni ihtiyaçların oluşması söz konusudur hem de beğendiğimiz bir ürünü anında satın alabilmek bize ciddi bir haz verir. Biz de, bu şekilde düşünüyorsanız size avantajlı bir teklifi tanıtmak istedik. Bu yazımızın konusu alışveriş kredisi yapı kredi bankası seçeneği ve avantajları.

Bize Kendimizi Özel Hissettiren Teklif

Alışveriş kredisi veren bankalar, farklı tekliflerle müşteri oluşturmak isterler ama Yapı Kredi’nin çok özel bir teklifi var. Eğer Yapı Kredi bankası kredi kartlarını kullanıyorsanız yapmanız gerekenler daha da basit. Diyelim ki Yapı Kredi POS’u bulunan üye işyerlerinden birinde Yapı Kredi kartınızla alışveriş yaptınız. Bir sonraki hesap kesim tarihi gelmeden Yapı Kredi alışveriş kredisine başvuru yapıyorsunuz ve alışveriş tutarınız anında çok düşük faiz seçenekleriyle taksitlendiriliyor. Tabi ki ödeme gücünüzü sarsmamak için toplam taksit tutarınız bloke ediliyor ve siz her taksiti ödediğinizde, bu miktarda bloke kaldırılıyor ve limitiniz eski seviyesine yaklaşıyor.

Eğer Yapı Kredi kredi kartınız yoksa yine alışveriş kredisine başvuruyorsunuz ve istediğiniz tutarı bankaya bildiriyorsunuz. Sizin için uygun vade seçeneğiyle taksitlendirme yapılıyor ve alışveriş kartınız size teslim ediliyor. Aynı şekilde Yapı Kredi kredi kartınız olsa bile alışverişten önce bankaya gidip istediğiniz miktarda alışveriş kredisi talep edebilirsiniz ve taksitlendirme kredi kartınız üzerinden olur. Dolayısıyla Yapı Kredi alışveriş taksitlendirme seçeneğiyle kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz çünkü önce istediğinizi alırsınız sonra da sizin için uygun bir zamanda taksitlendirirsiniz.

Kredi Seçeneklerimiz Çok Geniş

Yapı Kredi Alışveriş kredisi neredeyse her türlü alışverişiniz için sağlam bir teminat oluşturuyor çünkü 500 TL alışverişten tam 25.000 TL alışveriş seçeneğine kadar bu krediden faydalanabilirsiniz. Unutmamanız gereken 5000 TL ve üstü tutarlar yalnızca Yapı Kredi kredi kartıyla yapacağınız alışverişleriniz için alışveriş kredisi kapsamına giriyor. Diğer dikkat etmeniz geren şey, 12-24 ay arası vade seçenekleri sadece 2000 TL ve üzeri kredi tutarlarında geçerlidir.

Örnek Hesaplama

Diyelim ki 5000 TL tutarında bir alışveriş kredisini 24 ay vade seçeneğiyle kullanmak istiyorsunuz. Aylık akdi faiz oranınız sadece yüzde 1,39 daha da önemlisi kredi tahsis ücretiniz yok. Böylece aylık taksit tutarınız sadece 254,52 TL olur ve toplam ödeme tutarınız ise 6.108,48 TL olur. Aynı hesaplamayı 10.000 TL’ lik alışveriş tutarı isterseniz 36 ay vade seçeneğiyle yapalım. Faiz oranınız ve diğer tüm parametreler aynı değerdedir ve aylık taksit tutarınız 371,72 TL olur. Toplam ödeme tutarınız ise 13.381,92 TL olarak hesaplanır. Son hesaplamamızı ise 20.000 TL lik bir alışveriş tutarı istediğinizde yine 36 ay vade seçeneğiyle yapalım. Yine diğer parametreler aynı değerdedir ve aylık taksit tutarınız 743,43 TL olur. Toplam ödeme tutarınız ise 26.763,48 TL olur.

Başvuru ve Detaylı Bilgi Almak İsterseniz

Bağlantı Başvuruda bulunmak için tek yapmanız gereken size en yakın Yapı Kredi Bankası şubesini ziyaret etmektir. Başvuru için gelir belgesi, nüfus cüzdanı fotokopiniz ve bir adet faturanız gerekmektedir. Detaylı bilgi almak isterseniz herhangi bir Yapı Kredi şubesini ziyaret edebilir veya Yapı Kredi çağrı merkezini arayarak müşteri temsilcileri ile görüşme yapabilirsiniz. Sizi de Yapı Kredi’nin bu anlamlı ve özel teklifini değerlendirmeye davet ediyoruz. Hayatta fırsatlar her zaman ayağınıza gelmez, kaçırmayın!

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir