Yapı Kredi Alışveriş Kredisi Nasıl Çekilir?

2014 tarihinde başlamış olan yapı kredi alışveriş kredisi günden güne daha büyük kitlelere ulaşmaktadır. Herkesin ihtiyaçlarına cevap veren bu kredi sayesinde derin nefes alabileceksiniz. Hangimizin krediye ihtiyacı yok ki. Elbette ki zaman zaman hepimizin ihtiyacı oluyor herhangi bir krediye. Sizde istediğiniz krediden yararlanabilme şansına sahipsiniz. Yapı kredi şimdi de sizler içi özel alışveriş kredisini geliştirdi. Artık çok daha rahat bir şekilde alışveriş yapabileceksiniz. Bu krediyle ilgili tüm bilgilere ulaşmak için yazımızı sonuna kadar dikkatle okuyunuz. Ancak tüm kredide olduğu gibi bir gelirinizin olması gerekiyor ki daha sonradan sıkıntı yaşamamız için.

Alışveriş Kredisinde İşlemler Nasıl Yapılıyor?

Diğer ihtiyaç kredilerinde olduğu gibi bu krediyi çekmekte oldukça kolaydır. Üstelik yapı kredi alışveriş kredisi taksitlendirme yapmanız mümkündür. Birkaç kolay adım sonrasında bu kredinin sahibi olabilirsiniz. Bu krediye sahip olurken hangi işlemler yapılıyor olduğuna bakalım:

  • Öncelikle yap kredi üyesi olmanız gerekmektedir. Alışveriş işlemleri üye olduktan sonra bankaya ait POS cihazı üzerinden gerçekleşmektedir. Bu ücretler 500 TL’den başlamaktadır. Peşin olarak alışveriş kredisiyle kredilendirilir.
  • Size verilen hesap ödeme günlerini aşmamanız gerekmektedir. Çekim yaparken sorun yaşamamak adına bu şekilde yapılmaktadır.
  • Çektiğiniz tutar üzerine her ay için bloke konulur. Konulmasının sebebi de eğer ödemelerinizi aksatırsanız kredi hesabınız kapanır. Aksi takdirde aksatmadığınız zaman o bloke durumu hesabınızdan kalkar.
  • Aldığınız tutara göre puan kazanacaksınız ve bu puanları dilerseniz kullanabileceksiniz.
  • En önemlisi de yap kredi %100 onaylıdır.
  • Kredi içinde gerekli olan en önemli belge, gelir belgesidir. Gelir belgeniz olmadan bu işlem aksayacak veya olumsuz olarak sonuçlanacaktır. Gelir belgesi yok is yaşadığınız yerin (gayrimenkulün) tapusunu da gösterebilirsiniz.

Faiz Oranlarına Bakacak Olursak;

Yapı kredi alışveriş kredisinin faiz oranları oldukça az ve caziptir. Birkaç faiz örneğini sizler için derledik.

  • Anapara: 5000 TL

Vade: 24 ay

Aylık faiz oranı: %1,39

  • Anapara: 10.000 TL

Vade: 36 ay

Aylık faiz oranı: %1,39

  • Anapara: 20.000 TL

Vade: 36 ay

Aylık faiz oranı: %1,39

En yakın şubemize uğrayarak daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. En uygun faiz oranlarını kaçırmayın, alışveriş yapmanın tadını çıkarın!

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir