Yapı Kredi Bireysel Kredi

Kişilerin kimi zaman ihtiyaçları değişebilir ve ellerinde bulunan nakit miktarı gerekli olabilecek diğer ihtiyaçlar için yeterli olmayabilir. Nakit ihtiyacı oluşması durumunda kişiler bankaların kredi seçeneklerine bakmaktadırlar. Birçok farklı bankada nakit ihtiyacını karşılayabilecek çeşitli kredi seçenekleri bulunmaktadır. Kredi seçenekleri incelenirken öncelikli olarak kredinin ne için gerekli olduğu kısmına bakılmalıdır. Çünkü bankalarda; ev kredisi, konut kredisi ve bunun yanı sıra da tüketici kredisi gibi çeşitli başlıklar olabilirler. Bireysel kredi ihtiyaçları için kişiler kredi çekmeye karar verdikleri zaman uzun vadeli olan, dosya masrafı bulundurmayan ve bunun yanın sıra faizi az olan kredilerden yararlanmak isterler. İhtiyaç kredisi seçileceği zaman tüm bu detaylar önemlidir.

Yapı Kredi Bireysel İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi bankasında yer almakta olan internet ve şubeler, yapıkredi müşterilerinin çok daha kolay bir şekilde kredi başvurusu yapmalarını sağlamaktadır. Eğer Yapı Kredi müşterisi iseniz, şubeye bile gitmeden internetten ya da mobil telefonunuzdan başvuru yapabilirsiniz. Üstelik internet ve mobilden yapılan başvurularda, başvuru günün her saati ve hatta hafta sonu bile yapılabilir ve kredi kullanılabilir. Bu durum müşteriler için son derece kolaylaştırıcı olmaktadır. Bireysel internet şubesine üyeliğiniz bulunmuyorsa, üye olabilir ve yapıkredi bireysel ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Bunun dışında internet üzerinden de krediye başvurabilir ve şubelerden kredinizi alabilirsiniz. SMS ile başvuru yapabilir, en yakın şubeye gidebilir, telefon bankacılığını kullanabilir ya da bunun yanı sıra ATM’lerden başvuru yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Bireysel İhtiyaç Kredisi Hakkında Detaylı Bilgi

Bireysel ihtiyaç kredisine başvurmak isteyen kişiler için minimum başvuru tutarı 1000 TL olarak belirlenmiştir. Faiz oranları söz konusu olduğunda vade durumuna ve diğer faktörlere göre değişiklikler olabilmektedir.

  • 5000 TL Kredi alınması durumunda; 24 aylık bir kredi olması şartı ile, uygulanacak olan akdi faiz oranı %1.39 olarak belirlenmiştir. Aylık taksitler 254.52 TL olmaktadır. Toplam geri ödeme ise; 6.108.48 TL olmaktadır.
  • 10000 TL’lik bir kredi için 36 ay vadeli olmak şartı ile; uygulanacak olan akdi faiz oranı %1.39 olarak belirlenmiştir. Aylık ödenmesi gereken toplam tutar 371.72 TL olup; toplam geri ödenecek miktar ise; 13.381.92 TL’dir.
  • 48 Ay vadeli 25.000 TL kredi miktarı için uygulanacak olan akdi faiz oranı %1.25 olup, aylık olarak ödenmesi gereken miktar 734.37 TL olarak belirlenmiştir. Toplam geri ödeme miktarı ise 35.249.76 TL olarak belirlenmiştir.

Gerekli Evraklar;

Bireysel kredi başvurusu için gerekli olabilecek evraklar; nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir vergisi ve ikametgah belgesidir. İkametgah belgesinin olmadığı durumlar yapılması gereken 3 aylık adınıza kayıtlı bir fatura ile başvuru yapmaktadır. E-devlet şifresi bulunmakta olan kişiler için bilgiler burada yer almakta olduğundan herhangi bir kuruma gitmeden kullanılabilmektedir.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir