Yapı Kredi’ Den Evlenenlere Özel Kredi

Evlilik tarihiniz yaklaşıyorsa ve bir sürü masrafın altından nasıl kalkarım diye düşünüyorsanız bunu dert etmemeniz için Yapı Kredi Bankası Evlilikler için özel finans ürünü ile çözüm sunuyor. Balayı, nişan, düğün veya oturmak istediğiniz ev ile ilgili olan tüm harcamalarınızı Yapı Kredi Bankası aracılığı alacağınız bu finans ürününü kullanabilirsiniz. Vade seçenekleri 48 aya kadar uzayabilen bu kredi türü Yapı Kredi bankası’ nın sadece evlenmek için hazırlık yapanlara hazırladığı özel bir kredi türü.

Masrafların yapısına bağlı olarak hazırlanan kredi seçeneklerinde bütçeyi çok yormadan ödemeler yapabilmeniz mümkün. En uygun evlilik kredisi seçeneklerinden Yapı Kredi Bankası evlilik kredisi oldukça avantajlı fırsatlara sahip. Evlenecek olan kişilerin ödemelerini kolaylaştırmak için düzenlediği bu finans ürünü çiftlerin en kolay ödeyebileceği seçenekler halinde hazırlanmış. Evlilik maliyetleri gözünüzü korkuttuysa Yapı Kredi Bankası’ nın bu kredi türüne bakmanızda fayda var.

Evlilik Kredisi Başvuru Şartları

Belgelenebilir olması şartıyla düzenli ve yeterli bir gelire sahip iseniz en az 1.000 lira olarak alabileceğiniz Yapı Kredi bankası evlilik kredisinden faydalanabilirsiniz. İster lira olarak isterseniz döviz hesabı ile dövize endeksli olarak kullanabileceğiniz Yapı Kredi evlilik kredisi 48 ay vadeli olarak kullanılabilmekte. Uygun faiz oranları ve kefalet desteği ile yararlanabileceğiniz bu krediden geri ödeme süresince krediyi alan kişiye hayat sigortası temin edilmekte. Yapı Kredi bankası’nın evlilik kredisi başvurusu ardından 24 saat içinde onaylanmaktadır.

Başvuru için istenen belgeler diğer kredi türlerinde de olduğu gibi birer asıl ve bir fotokopi olmak üzere başvuru yapan şahıs ve kefili için,

  • Nüfus cüzdanı, kimlik, ehliyet veya pasaport fotokopileri, gelir belgeleri (her iki kişiden de hem kefil hem başvuru sahibi için),
  • ücretli çalışanlardan istenen son maaş bordrosuna ait fotokopi,
  • serbest meslek sahiplerine son vergi levhası fotokopileri,
  • emekli olanlar için emeklililklerine ait maaş cüzdanları fotokopileri
  • kira gelirleri varsa tapuları ve kira kontratları fotokopileri
  • su, doğalgaz, elektrik, telefon gibi abonelikle ilgili olan hizmetlere ilişkin olarak işlem yapılan tarihten önceki 3 ay içinde düzenlenmiş bir faturanın aslı,
  • son üç ayda alınmış olan ikametgaha ait belge
  • evlilik için yaptığınız harcamalara ilişkin faturaralar istenmektedir.

Evlilik Kredisi İçin Başvuru Yapma Adımları

Yapı Kredi Bankası Evlilik Kredisi’ ne başvurmak için şunların yapılması gerekmektedir.

Bağlantı 1) Cep telefonunuzda sms mesaj veya Messenger ile ilgili bölümüe ‘Evlilik Kredisi’ yazarak bir boşluk bırakıp, TC kimlik No ve yeniden bir boşluk ardından aylık net gelirinize ait sayıyı yazmanız ve 4411’e mesaj göndermeniz gerekiyor.

2) Eğer banka ile çalışıyorsanız ve müşterisi iseniz internet şubesinden giriş yaparak başvuru yapabileceğiniz gibi, telefon şubesinden de arayarak başvuruda bulunabilmeniz mümkün.

3) En yakınınızda bulunan Yapı Kredi Bankası şubesi aracılığı ile kredinizi almak en sağlıklı ve hızlı başvurudur. Bu başvuru tercihi en sık kullanılan yöntemdir. Bankaya yapacağınız başvuru ile banka faiz oranlarını, vade oranlarını, evlilik kredisi hesaplama ve çekebileceğiniz kredi tutarına ait net bilgileri şube müşteri temsilcisinden daha kolay öğrenebilirsiniz. Bu yöntemler aracılığı ile başvurunuzu yaptıktan 24 saat sonra Yapı Kredi bankası size geri dönüş yaparak kredinizi onaylayacaktır.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir