Yapı Kredi Kobi Kredisi Nasıl Çekilir?

Kredi konusunda artık her banka farklı durumlarda kredi türleri çıkarmaktadır. Bu türler başlangıçta konut, taşıt ve ihtiyaç olmak üzere üç kategori ile sınırlandırılmıştı. Hala bu düzende devam ediliyor ancak bazı kredi türleri içerisinde de yeni türler açılmaya başlanıldı. Özellikle ihtiyaç kredisi adı altında her duruma uygun tarzda kredi sistemleri yapılmaya başlandı. Aynı zamanda esnafı ve iş yeri sahiplerini düşünen bankalarda “kobi kredisi” sistemini başlattı. Bu bankalardan biri olan Yapı Kredi, bu kredi sisteminde oldukça iyi işler yapmaya ve en çok tercih edilen banka olmayı başardı. Yapı Kredi Kobilere özel kredi kampanyaları yaparak, faiz oranları ve vade seçenekleri gibi durumları gözden geçirdi ve daha uygun bir hale getirdi. Her türlü durumu gözeten Yapı Kredi, aynı zamanda müşterilerini dinleyerek onların isteklerini göz önüne aldı ve ona uygun olarak kredi sistemin oluşturmayı başardı.

Yapı Kredi Kobi Kredisi Çekme

Kobi kredileri kapsamında en iyi işleyen bankalardan biri olan Yapı Kredi, bu konuda her daim müşterilerinin yüzünü güldürmeyi başarmıştır. Yapı Kredi bünyesi altında açmış olduğu kobilere özel kredi sisteminde birden fazla tür belirlemiştir. Öncelikle kredi çekmek istediğiniz takdirde bu kredi türlerinden hangisini seçeceğinizi iyi bilmeniz gerekmektedir. Yapı Kredi kobi kredileri arasında bulunan farklı her türün kendine özel bir koşulu bulunmaktadır. Bu nedenle hangi krediyi seçeceğinize önceden kara vermeniz ve iyice araştırmanız gerekmektedir.

Krediye karar verdiğiniz takdirde, kredi başvurusu yapmak adına iki yol vardır. Bu yollardan ilki kredi çekme işlemi için banka şubesine gidilmesi gerekmektedir. Diğer ikinci yol ise sms atarak başvuru yapılması gerekmektedir. Sms için bankanın belirlemiş olduğu numaraya ve belirlediği metinler dahilinde sms atarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Banka henüz kobi kredileri hakkında internet gibi bir durumu duyurmamıştır. Bundan dolayı kredi çekmek istediğiniz takdirde banka şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Çok uzun sürmeyen bir süreç sonrasında onaylandığı takdirde gidip paranızı alabilirsiniz.

Kredi Hesaplama

Yapı Kredi kobi kredisi kapsamında bulunan türlerin değişik özellikleri bulunmaktadır. Bu nedenle hangi krediyi çekeceğinize karar verdikten sonra bu işlem yapmalısınız. Hesaplama sistemi bankalar tarafından müşteriye önceden bir bilgi olması amacıyla kurulmuştur. Bu sistem içerisine girdiğiniz zaman, kredi türünüzü belirtmeniz gerekmektedir. Türü belirttikten sonra herhangi bir kampanya var ise onu seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra çekmek istediğiniz kredi tutarı ve kredi vade süresini belirledikten sonra hesaplama butonuna basarak hesaplama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu hesaplama işlemi sonucunda sizlere aylık taksit, faiz oranı, geri ödenecek olan tutar gibi bilgiler verilmektedir. Daha detaylı bilgiler almak adına ödeme planı yazan butona tıkladığınız takdirde, detaylı bir şekilde ay ay olmak üzere size ödeme planı çıkarılmaktadır.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir