Yapı Kredi Konut Kredileri

Hayalinizi Ertelemeyin , Yapı Kredi Aracılığı İle Artık Daha Kolay

Dilediğiniz eve sahip olmak için, hemen Yapı Kredi’ ye müracaatı başlatın.  Konut kredinizde 120 ay aralığı ile vade ve en iyi avantaj sağlayan faiz oranları ile gerçekleştirin. Konut kredisi için hemen başvuruda bulunabilir, internet ya da şubelerden başvurunuzu yapabilirsiniz ya da sizlere en yakın Yapı Kredi Şubesini ziyarette bulunabilirsiniz.

 

 

Eğer işleminizi internet üzerinden yapmak istiyorsanız, mobil şube aracılığı ile T.C. kimlik kart numaranız ya da kullanıcı kodunuz ile girişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Mobil şifremi unuttum diyenler var ise, şifremi unuttum butonuna tıklayarak menüden hemen yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.  Yapı kredi konut kredisi alabilmek için bilmeniz gerekenlerin hepsini sıralayacak olursak;

Gerekli Kılınan Belgeler

Yapı kredi konut kredisi alabilmek için gereken belgeler ; Nüfus cüzdanı fotokopisi , gelir belgesi, son 2 ay’ a ait güncel olan maaş belgesi şirket yetkilileri tarafından imzalı olan ve şirket imza ile ilgili terimler ve yetki belgesi. Son vergi levhası fotokopisi, bu sadece serbest meslek çalışanları için geçerlidir.

Emekli olanlar için ise maaş cüzdanlarının fotokopileri. Kira geliri bulunuyorsa, kira kontratı ve aynı şekilde yine fotokopileri. önceki ay içinde ve müşteri adına düzenlenmiş olan bir fatura aslı ya da bu belirtilen ay’ ın içinde bulunan alınmış olan ikametgâh belgesi. Ayrıca bu madde de bulunan belgelerin beyanı gerekmektedir.

Birde satın alınacak olan konutun tapu fotokopisi gerekli olacaktır.  Aslında bunlardan önce ilk yapmanız gereken, size en yakın Yapı Kredi Şubesine gidip başvuru formunuzu doğru bir şekilde doldurmanız olacaktır.

 

 

Konut Kredisi Alabilmek İçin Gerekli Koşullar

Öncelikle konut kredisi alabilmek için en iyi bir araştırma yapılmalı ve bütçeye uygun seçenekler belirlenerek değerlendirilir sonra da doğru bir banka seçimi yapılır. Eğer bir şahıs ev almak istiyor ve yeterli birikimi yoksa, başvurabilecekleri en iyi yöntem konut kredisi alabilmek olacaktır.

Genellikle bankalar , konut kredisi ile uzun vadede düşük faizli bir şekilde ev alma fırsatı kolaylıkla sunabiliyor. Tabii bankaların kredi koşulları bankadan bankaya değişiklik sağlayabiliyor. Ev sahibi olmak isteyen kişilerin başvurduğu yol, çoğu herkeste bankalardan ev kredisi kullanmak olabiliyor. Konut finansmanları kredilerinizi sabit faiz şeklinde kredili faizli ya da hem faiz hemde değişken faizli olarak kullanma imkânınız olacaktır.

Konut kredilerinde kredi ödememe durumu olduğu zaman , öncelikle kredi sahibi borçlusu üzerine icra tabi ki başlar.  Eğer kendi borçlusundan tahsilat yapılamazsa, kefil olan kişiden bu borcun ödenmesi de istenebilir. Bankadan talep istemeniz ve bankanın bu talebi uygun görmesi halinde, konut kredinizde faiz oranına , türüne ve para birikimi değişikliği göz önüne alınarak, konut kredinizi yeni baştan yapılandırabilirsiniz. Bir benzer şekilde ise aynı koşulları göstererek kullandığınız konut kredilerinizi birleştirme durumuna getirerek bu şekilde de konut kredinizi yeniden yapılandırmanız mümkün olacaktır.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir