Yapı Kredi Tatil Kredisi Nasıl Hesaplanır ?

Türkiye denizleri, tatil bölgeleri, tarihi ve doğal güzellikleriyle turistik açıdan önem arz eden bir ülkedir. Ülkemizde yaz sezonunda tatil yapılabilecek bölgelerin sayısı giderek artarken tatil harcamaları da aynı oranda artmaktadır. Tüm sene çalıştıktan sonra tatil yapmak bu maratona bir süre ara vermek herkesin en doğal ihtiyacıdır fakat bireylerin temel ihtiyaçları için yaptıkları harcamalardan dolayı tatil harcamaları için bütçe ayırmak zor olabilir. Bankalar bu ihtiyaca cevap verecek çözümler üretmeye başladı.

2017 Tatil Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Yapı Kredi bankası, Fibabanka, ING Bank, Akbank, Vakıfbank bankaları müşterilerine tatil kredisi vermektedirler. Diğer bankalardan da ihtiyaç kredisi adı altında tatiliniz için nakit desteği alabilirsiniz.

Yapı Kredi bankası, müşterileri için düşük faizler içeren ve müşterilerinin her türlü ihtiyaçlarına cevap verebilecek avantajlı kredi paketleri oluşturmaktadır. Kredilere genellikle ev, araba alma durumlarında ve eğitim masraflarını karşılamada ihtiyaç duyulurken son yıllarda bankaların bahar kredileri ve yaz dönemi geldiğinde tatil kredileri seçeneklerini de sunması ile bu kredi seçeneklerine de talep artmıştır. Yapı Kredi bankası müşterilerinin tatil harcamaları için nakit desteği sağlamaktadır.

Fibabanka daha çok turizm alanında hizmet vermektedir. Fibabanka da 3 bin ile 20 bin TL arasında tatil kredisi verilmekte faiz oranları ise % 1,19- 1,29 arasında değişmektedir.

Akbank, tatil kredisi veren bankalar arasındadır. Akbank da tatil kredisi düşük faizlidir ve ödeme kolaylıkları bulunur. Sizlere ödemeyi 3 ay erteleme imkanı sunarken 36 aya kadar vade seçeneğiyle bütçenizi zorlamadan ödeme yapmanıza da olanak veren cazip bir tatil kredisidir.

 

Yapı Kredi Tatil Kredisi Almak İçin Ne Yapmalıyım ?

Tatil planlarınızı ertelemeyin! Yapı Kredi sizlere yurtiçi ve yurtdışında yapacağınız tatillerde her türlü harcamalarınızı nakit olarak karşılamak için tatil kredisi ile destek veriyor. Tatil kredisinde 48 aya kadar vade seçenekleri mevcuttur ve kolaylıkla kredinizi geri ödeyebilirsiniz. Kişiye özel faiz oranları uygulanabilir ve kredi kullanımı sırasında faiz oranları değişebilir.

Tatil Kredisine Başvuru Yaparken Gerekli Belgeler Nelerdir?

  • Nüfus Cüzdanınızın fotokopisi,
  • Gelir belgeniz; Son iki ayın maaş bordroları olabilir, Serbest meslekte çalışanlar için son vergi levhalarının kopyası, kira geliri mevcutsa tapunun ve kira sözleşmesinin fotokopileri getirilebilir.
  • İkametgah belgesi son 3 ay içerisinde alınmış olmalıdır.

Başvuru Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden Yapı Kredi Kredi Şimdi web adresinden,

Telefon aracılığıyla 444 0 444 telefon bankacılığını arayarak başvuru yapabileceğiniz gibi kısa mesaj (Kredi türünü yaz- boşluk bırak- TCKN yaz- boşluk bırak- Aylık Gelir yaz) göndererek de başvuruda bulunabilirsiniz.

Yapı Kredi şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.

Tatil Kredisi Hesaplama

Yapı Kredi tatil kredisi ve diğer ihtiyaç kredilerini kullanmadan önce faiz oranlarını hesaplamak için Yapı Kredi web adresinden hesaplama araçlarını kullanabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir