Yapı Kredi’den 100 Bin TL Konut Kredisi

Günün ekonomik koşullarında birikim yapıp ev sahibi olmak çok zordur. Bireylerin hayallerindeki eve kavuşabilmeleri için kredi kullanmaları ise kaçınılmazdır. İşte bu noktada Yapı Kredi konut kredisi 2017 fırsatları sayesinde bireyler hayallerini ertelemeden kendilerine ait bir eve sahip olabileceklerdir.

Bilirkişi Raporu ile Kafa Karışıklığına Son!

Bankanın uzman bilirkişilerinin yardımıyla ev satın alınırken yapılan araştırmalarda karşılaşılan tüm kafa karıştırıcı hususlar tarihe karışacak, bireyler rahatlıkla kredilerini kullanabilecekler. Yapı Kredi konut kredisi nasıl alınır sorusuna yanıt arayan bireyler, mortgage bilirkişi ile yapacakları görüşmede her türlü finansal ve hukuksal detayları öğrenebilir ve bütçelerine en uygun krediyi kullanmaları hususunda tavsiyeler alabilirler. Bireyler ilgili uzmanlarla vicahen görüşebilmek adına Yapı Kredi Bankası’nın resmi web sitesine girerek kredi başvurusu için randevu alabilirler.

Hayalleri Gerçeğe Döndüren Faiz Oranları Yapı Kredi’de

100.000 TL kredi kullanmak isteyen bir kişinin, yüzde 0,98 akdi faiz oranı ve 120 ay vade ile ödemesi gereken anapara ve faizler toplamı 170.500 TL’dir. Ayrıca aynı faiz oranı ile 60 aylık kredi kullanımında ödenmesi gereken meblağ 132.740 TL olup, aylık taksit tutarı ise 2.212 TL’ye tekabul etmektedir. Kredi kullanımında bir takım masraflar söz konusudur. 545 TL’lik ekspertiz ücreti, 500 TL’lik kullanılan kredinin (100.000 TL) binde beşi oranında alınan kredi tahsis ücreti , 185 TL’lik ipotek tesis ücreti ve 120 TL’lik senelik DASK primi ile toplam 1.350 TL masraf çıkmaktadır.

Maksimum 10 yıl yani 120 ay vade kullanılabilinen Yapı Kredi konut kredisinde bireyler, satın alacakları evin bilirkişi raporu değerinin en fazla yüzde sekseni oranında bir kredi kullanabilirler. Bu da demek oluyor ki, 100.000 TL kredi kullanacak kişinin satın alacağı ev 125.000 TL değerinde olmalı ve bireyin 25.000 TL peşinat ödemesi gerekmektedir.

Konut Kredisi Müracaatı Yapmak Çok Kolay!

Yapı Kredi konut kredisi alma koşulları dahilinde kredi kullananlar için son ödemenin gerçekleşeceği yaş en fazla 70 olmalıdır. Bu şartlara uygun her birey bankanın internet ya da mobil bankacılığı servislerini kullanarak rahatlıkla kredi müracaatını gerçekleştirebilir ve hayalindeki eve kavuşabilir.

 

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir